آشنایی با آزمون های زبان فرانسه

آشنایی با آزمون های زبان فرانسه

 

آزمون های زبان فرانسه به چه صورت هستند؟ برای شرکت در این آزمون ها چه مراحلی را باید طی کرد؟ آیا مدرک این آزمون ها معتبر است و تفاوت هر کدام از این آزمون ها در چیست؟

 

آزمون TCF:

یکی از آزمون های رسمی زبان فرانسوی و معادل تافل انگلیسی است و نشانگر سطح آشنایی به زبان فرانسه به طور ساده، مطمئن و به خصوص بسیار سریع است. این آزمون تنها دو سال معتبر است.

 

TCF général:

این آزمون مخصوص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه و مقاطع تکمیلی را دارند. دارای مهارت های اجباری درک شنیداری، درک مطلب، گرامر و واژگان می باشد که هرماه در بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران برگزار می شود.

 

آزمون TCF-Dap:

این آزمون برای افرادی است که قصد ورود به سیستم دانشگاهی فرانسوی را از ابتدا دارند و دارای مدرک پیش دانشگاهی و کاردانی هستند. این آزمون سالی یکبار  و معمولا اواخر بهمن ماه در سفارت فرانسه در تهران برگزار می شود.

 

آزمون TEF:

از طرف اتاق بازرگانی صنعت پاریس ابداع شده، این ازمون مهارت ها وسطح زبانی عمومی زبان اموز را می سنجد و امتحانی در قالب ۱۰۰ سؤال و دو امتحان تکمیلی شفاهی و کتبی است.

 

آزمون Delf:

دیپلم مقدماتی زبان فرانسوی است که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است. وزارت آموزش ملی فرانسه این مدرک را جهت گواهی توانایی و تسلط به زبان فرانسه ی داوطلبانی که فاقد مدارک دبیرستانی یا عالی فرانسوی هستند اعطا می کند. این مدرک محدودیت زمان اعتبار ندارد و افراد دارای سطح Delf B2 از هرگونه آزمون زبان فرانسه برای ورود به دانشگاه های فرانسه معاف هستند. این آزمون 4 مهارت را دارد که هر مهارت دارای 25 نمره است که داوطلب باید حداقل 50 از 100 را کسب کند و نباید در هر مهارت نمره ای کمتر از 5 کسب کند

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.

فریده حجازی،آموزش زبان فرانسه farideh-hejaz.ir