آشنایی با فرهنگ کشور فرانسه

کشور فرانسه نه تنها فرهنگ‌ های مختلفی دارد که خود واژه ” فرهنگ (Culture) نیز از این زبان گرفته شده است و اینکه از منظر تاریخ ، فرهنگ فرانسه تحت تأثیر سلت‌ ها ، رومی ‌ها ، فرانک‌ ها و قبایل ژرمن بوده و در گذشته در منطقه غربی آلمان به نام ” راین لند ” واقع شده بوده  است که ما قصد داریم در زیر به برخی از مهمترین سنت های این کشور بپردازیم .


مردم فرانسوی‌ غرور و تعصب بزرگی نسبت به ملت و دولت خود دارند و اغلب هر نظر منفی درباره کشورشان برای آن ‌ها یک توهین و بی احترامی تلقی می شود . ضمنا بازدید کنندگان در سفر به این کشور به خصوص توریست های آمریکایی‌ نگرش فرانسویان را نسبت به خارجی ‌ها بی ‌ادبانه برداشت می ‌کنند و برایشان منطقی نمی باشد .


همچنین به اصطلاح ” شووینیزم (chauvinism) به معنی خاص تعصب در وطن پرستی است و در کل معنای نگرش بهتر دانستن هم گروهان خود ( اعضای یک جنسیت، باور، کشور یا نژاد ) نسبت به بقیه را می‌ دهد که فرانسوی ها آن را به خوبی رعایت می کنند .

شاید اطلاع داشته باشید که این اصطلاح اولین بار در سال 1851 میلادی در فرانسه به وجود آمد و علیرغم آن که زنان نقش بسیار مهمی در زندگی خانوادگی و مشاغل بازی کرده ، اما بسیاری هنوز فرهنگ فرانسوی را فرهنگ مرد سالاری می ‌دانند و شما در زمان اقامتتان در این کشور این را حس خواهید کرد .

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.