آشنایی با لباس های محلی فرانسه

آلزاس

در آلزاس، پسرها شلوار سیاهی که پنج دکمه طلایی داشت و با پیراهن مردانه سفید، ژیله قرمز و ژاکِت سیاهی که پر از دکمه‌های طلایی بود، می‌پوشیدند. یک کلاه هم بر سر می‌گذاشتند. روی لباس‌های پسران آلزاسی شصت تا هفتاد دکمه طلایی وجود داشت. دخترا یک پیراهن سفید، یک دامن بلند سفید و آرایش موی سیاه مخصوصی داشتند.

انژو

در انژو، پسرها یک شلوار سیاه، پیراهن سفید، ژیله ساده و یک ژاکِت می‌پوشیدند. آن‌ها هم یک کراوات یا یک پاپیون و یک کلاه سیاه و کفش چرمی می‌پوشیدند.

آورن

درآورن، دخترها یک دامن بلند تیره قرمز رنگ یا سبز یا آبی می‌پوشیدند. آن‌ها سرشان را. پوششی سفید که شبیه کلاه بود، می‌پیچیدند. رنگ شال دختران و زنان باهم متفاوت بود. مردها یک ژاکِت مشابه با رنگ دامن زن خودشان می‌پوشیدند. همچنین یک شلوار و کلاه سیاه و یک دستمال دور گردنشان می‌بستند. این دستمال معمولاً قرمز و زرد بود چون که این رنگ‌ها نماد اورن بودند. آن‌ها از این لباس‌ها برای رقص‌های سنتی استفاده می‌کردند.

باسک

در باسک، مردها یک شلوار و پیراهن سفید و یک کمربند قرمز و یک دستمال قرمز دور گردنشان می‌بستند و همچنین یک کلاه معروف به بره بر سر می‌گذاشتند. زنان یک پیراهن سفید، یک ژیله سیاه و یک دامن بلند قرمز می‌پوشیدند و رو سری سفیدی بر سرشان می‌بستند. در بسک کفش مخصوصی داشتند که بند آن را روی مچ پا می‌بستند.

پروانس

در پروانس، پسرها شلوار سیاهی همراه با یک پیراهن سفید و یک ژاکِت می‌پوشیدند برای دخترها دو انتخاب وجود داشت: لباس الزین یا لباس کنتدان

امروزه فرانسوی‌ها به ندرت لباس سنتی می‌پوشند و فقط برای جشن‌ها از آن استفاده می‌کنند. بیشتر وقت‌ها آن‌ها از لباس‌های امروزی استفاده می‌کنند.

در گذشته لباس محلی هر منطقه متفاوت بود. حتی شهرهای هر منطقه هم لباس مخصوص به خود داشتند.

لباس کنتدان، یک پیراهن سفید، یک ژیله سیاه و یک دامن بلن زرد، قرمز یا سبز با آستر سفید بود.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.