آموزش زبان فرانسه با کمک جدیدترین متدها

دنیای آموزشی امروزبسیار گسترده ومتنوع می باشد ووجود شیوه های متعدد، فرآیند آموزش را برای افراد با شرایط های متفاوت از سویی ساده تر نموده است.اما انتخاب روش مناسب همیشه ذهن فراگیران را به خود مشغول می سازد.در این میان برای افرادی که قصد شروع آموزش زبان را دارند نیز همواره این سوال مطرح است که چه روش و کتابی بهتر است و آنها را در مدت زمان کمتری به نتیجه و سطح دلخواهشان می رساند .البته هدف فرد از اموزش زبان وتعریف صحیح از سطح مورد نیاز در انتخاب متدمفید بسیار مهم می باشد.همچنین فراگیر می بایست از توانایی زبان آموزی خود نیز شناخت کافی داشته باشد.

من میتوانم زبان فرانسه را با هریک از متدهای آموزشی زیر به شما یاد دهم:

Alter Ego

از جدیدترین متد های اموزش زبان فرانسه می باشد و برای گروه سنی نوجوانان و بزرگسالان در نظر گرفته شده است. اين متد در Allience Française تدريس مي شود و در 6 جلد طراحي و تنظيم شده است، به اين ترتیب كه هر جلد آن در برگيرندهٔ يكي از سطوح زباني(A1/A2-B1/B2-C1/C2) و مطابق با استاندارد هاي جهاني آموزش زبان فرانسه است.

اين كتاب همراه با سي دي صوتي و تصويري می باشد که از كيفيت بسيار بالایی نیز برخوردار است.

آنچه اين متد را از ديگر متدهاي آموزشي متمايز مي‌سازد آن است كه اين متد همزمان بر چهار مهارت زباني تكيه دارد و زبان آموز علاوه برآنكه بعد از به پايان رساندن كتاب اول آن قادر به صحبت كردن می باشند بلكه اين توانايي را نيز دارد تا نامه و يا متني را به زبان فرانسه در حد مبتدی بنويسد و يا متني نه چندان راحت را به زبان فرانسه بفهمد و مكالمات روزمره فرانسو یان را صحيح بكار برد.

این متد به گونه ای طراحی شده است که نقش اصلی در کلاس اموزشی بر عهده زبان آموز می باشد نه مدرس و مباحث زیادی برای کار گروهی در کتاب گنجانده شده است که در تقویت مهارت مکالمه صد در دصد تاثیر گذار خواهد بود..

Cafe Creme

این کتاب عمدتاً رویکردی مبتنی بر بالا بردن مهارتهای گفتاری دارد و  در بسیاری از انستیتوهای زبان برای امر آموزش بکار میرود.البته همراهی یک استاد مجرب زبان فرانسه در کنار این کتاب به ویژه برای بدو امر آموزش زبان فرانسه  الزامی به نظر می رسد

این مجموعه  معمولادر 16 ترم تدریس میشوند و در هر ترم دو درس از کتاب ارائه می گردد.از ایرادات این متد می توان به دامنه لغات محدودی که در کتاب گنجانده شده اشاره کرد و برای رفع آن لازم است کتاب های مکمل برای یادگیری لغات بیشتر به کار برده شود.

Reflets

این متد  توسط Guy cappelle و  Noëlle در سال ۱۹۹۹ در انتشاراتHachette   به چاپ رسیده است و مخصوص بزرگسالان می باشد. هر درس بر اساس موقعیتی با فیلم مربوطه ارائه می گردد تا زبان اموزان بتوانندبا موقعیت واقعی موجود در ان فرهنگ آشنا شوند. در پایان فیلم سوالاتی مربوط به آن موقعیت مطرح می گردد تا توجه و خلاقیت زبان اموزان را بیازماید و دقت و توجه انان را در بخاطر سپاری تعاملات موجود در فیلم ارزیابی نماید بنابراین در این متد نیز سعی شده است تا کلاس پویا باشد و زبان آموزان فعالیت داشته باشند.

این کتاب دامنه لغات وسیعی را در خود جای داده است.در ابتدا ممکن است این متد دشوار به نظر برسد ولی با اندکی سعی بیشتر و اختصاص زمان کافی به مطالعه دروس نتیجه خوبی درزمان کوتاهی انتظار می رود.

کتاب یک شامل 24 درس کتاب دوم 12 درس و کتاب سوم دارای 9 درس می باشد و بعد از اتمام هر جلد زبان آموز به ترتیب به سطوح    A2,B2,C1خواهد رسید.

Campus

این کتاب نیز از انتشارات Hachette در سال 2003 به چاپ رسید و وارد سیستم آموزشی زبان فرانسه شد.

این متد در 4 سطح تدوین شده است و بیش از 3 سال می باشد که توسط برخی از موسسات جایگزین متد قفله شده است.هر کتاب از این متد شما را به یکی از سطح های A1.A2.B1.B2می رساند.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.