تحصیل در فرانسه چه مزیت هایی دارد؟

تحصیل در فرانسه چه مزیت هایی دارد؟

تحصیل در فرانسه چه مزیت هایی دارد؟

در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه اقدام می کنند و بدین ترتیب حدود 10 درصد از ثبت نام های موجود در فرانسه مربوط به دانشجویان بین المللی می باشد. این حجم از داوطلبان برای  تحصیل در این کشور نشان دهنده کیفیت آموزشی و حتی اب و هوایی این کشور می باشد که نظر تعداد زیادی از افراد به خود جلب کرده است.

دانشگاه های فرانسه

کشور فرانسه با دارا بودن دانشگاه های فراوان و منحصر به فرد همچون مدرسه تجارت ESSEC ، اکول نرمال سوپریر ، پیروماری کوری و اکول پلی تکنیک پاریس و همچنین دانشگاه سوربون آماده پذیرش دانشجویان دارای شرایط برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه می باشد.

 در ادامه به مواردی از جمله :

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به فرانسه

این کشور برای کسانی که توانا در صحبت به زبان فرانسه هستند و متقاضی دانشگاه خوب  ولی ملزم به پرداخت مقدار کمی هزینه می باشند دارای  شرایط مناسب مهاجرت تحصیلی خواهد بود ولی همانطور که گفته شد تسلط به زبان فرانسه از مهم ترین نکات هم در زندگی و هم در مهاجرت تحصیلی به فرانسه می باشد.

چرا تحصیل در فرانسه ؟

نکته مهمی که درمورد کشور فرانسه وجود دارد برتری مدارک اعطا شده توسط  دانشگاه ها آن در مقایسه با دیگر کشور هاست و این در حالی است که هزینه دانشگاه ها به نسبت مناسب می باشند.

دانشگاه های دولت فرانسه نیز مانند ایران به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و دانشگاه های دولتی 83 درصد این دانشگاه ها را تشکیل می دهند.  تمامی رشته های کسب شده توسط کشور فرانسه در ماه سپتامبر یا اکتبر آغاز می  شوند و در کل می توان گفت که به دو روش دروس ارائه می شوند. جالب است که با این دو روش آشنا شوید:پیشنهاد مطالعه »شرایط تحصیل در فرانسه

روش اول به این صورت است که کلاس ها با یک سخنرانی بزرگ توسط اساتید شروع  و در همان حین دانشجویان نکته برداری  می کنند.

روش دوم به  صورت عملی برگزار میشود و کلاس های برخی رشته های خاص در آزمایشگاه به وقوع می پیوندد.

همانطور که میدانید، دوره های تحصیلی فرانسه  همانند ایران به دوره های کارشناسی و ارشد و دکتری تقسیم میشود که به ترتیب هر کدام ، 6 ترم (3 سال)، 4 ترم (2 سال) و 6 ترم (3 سال ) به طول می انجامد.

همچنین مهم است که بدانید مهاجرت تحصیلی به فرانسه نیازمند کارآموزی و پیدا کردن کار مناسب بعد از جایگیری در کشور مربوط می باشد.

درباره فرانسه

کشور فرانسه، کشوری زیباست که در غرب اروپا قرار دارد و بنا بر جای گذاری  در کنار حاشیه ساحلی مدیترانه دارای آب و هوای مناسبی می باشد. این کشور در نیم کره شمالی قرار دارد  و در مرزهای قاره اروپا جایگذاری شده است. این کشور با شش کشور هم مرز است .

فرانسه دارای یکی از بهترین نام های اموزشی است و به همین روی شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه از این نظر مورد نظر تعداد زیادی از دانشجویان بوده است . تعداد زیادی دانشگاه برای تمامی رشته های ممتاز دنیا در فرانسه وجود دارند و می توان به دانشگاه هایی همچون دانشگاه سوربن ، پیرومری کوری پاریس و دانشگاه هنر های زیبا دارای مهاجرت تحصیلی به فرانسه نام برد.

جاذبه های توریستی فرانسه

  • برج ایفل
  • شتو دی ورسای
  • مایکل راهبه مقدس
  • ساحل لاجوردی
  • لوور
  • مونت بلان

هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه

از مهم ترین نکاتی است که هرکسی باید برای مهاجرت تحصیلی به این کشور مورد نظر خودش داشته باشد .در ابتدا بدانید که یورو واحد پول این کشور است . هزینه دانشگاه های برای دانشجویان داخلی و خارجی یکسان است و به همین دلیل از گزینه های خوب برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه  می توان نام برد.پیشنهاد مطالعه »تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

البته نکته قابل تامل در مورد فرانسه این است که شرایط مناسبی برای مهاجرت ندارند و همان مهاجرت تحصیلی به صورت موقت بهترن گزینه است ولی اگر فکر میکنید به راحتی خواهید توانست اقامت دائم را در آن کشور به دست آوردید ، سخت در اشتباهید .

بنابر تجارب افراد شاید تا 10 سال نیز شما موفق به دریافت آن نشوید. و پیشنهاد موسسه مهاجرتی آوات برای  اقامت و مهاجرت دائم کشورهای مهاجر پذیری مثل آلمان، اتریش و نیوزلند و غیره هستند و امید است که بتوانند اطلاعات درستی در باب مهاجرت تحصیلی به فرانسه و کشور های مهاجر پذیر دیگر به شما ارائه دهند.

در مورد هزینه و شهریه های پرداختی برای شهریه های دانشگاه باید به یک تقسیم بندی بین رشته های مختلف و مقطع های مختلف داشت :

هزینه ثبت نام مستقیم در دانشگاه 200 تا  600 یورو تخمین زده شده است و این هزینه یک سال بیمه سلامت را شامل می شود.

این مقدار پول دریافتی بسته به مقطعی که دران در حال تحصیل هستید تغییر می کند.(کارشناسی یا کارشناسی ارشد و بسته به رشته تحصیلی شما)

برای مثال، شهریه رشته های پزشکی ، حدود 400 یورو در سال است، ولی  در رشته های مهندسی، حدود 600 یورو در سال از دانشجویان تقاضا می شود.

یکی از نکات جالب در مورد بدست آوردن هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی  استفاده از کمک هزینه های تحصیلی  و دریافت هدایا از سمت وزیر آموزش عالی فرانسه و کمک مالی برای تحقیقات ( CNRS ) ، اعطای هدایا از شوراهای منطقه ، برنامه های اراسموس موندوس در نظر گرفته شده است.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.