جشن ها و رویداد های فرانسه

فرانسه یکی از کشور هایی است که سالیانه جشنواره و رویدادهای مختلفی در آن برگزار می شود.

هفته مد پاریس(paris fashion week)

هفته مد پاریس یکی  از مهم ترین رویداد هایی است که در ژانویه برگزار می شود، پاریس پایتخت مد جهان میباشد و بسیاری از جشنواره های مد در پاریس برگزار می شود.

عید تجلی(The Epiphany)

هر سال مسیحیان در روز ششم ژانویه، جشنی رابه مناسبت ظهور حضرت مسیح برگزار می کنند، یکی از برنامه های این روز مراسم غسل تعمید می باشد. این مراسم در کلیساهای ارتودکس اهمیت زیادی دارد، آنها معتقدند، تمام آب های سطح زمین مقدس شده و انسانها برای شستن گناهان خود سه مرتبه بدن خود را زیر آب سرد فرو می برند.

  سال نو چینی(Chines New Year)

این جشن یکی از محبوب ترین رویداد هایی است که هر ساله در پاریس برگزار می شود و معمولا به مدت 2 هفته در ژانویه یا فوریه برگزار می شود در این جشنواره برنامه های مختلفی از قبیل رژه، رقص و موسیقی و… برگزار می شود.

نمایشگاه بین الملل کشاورزی

این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه غذاهای محلی فرانسه است که معمولا در هفته اول مارس برگزار می شود و کالاها و مواد غذایی مثل انواع سبزیجات و شیرینیجات و نوشیدنی ها و گوشت گاو، گوسفند، اسب، خوک و … فروخته می شود.

جشنواره اگزیت

جشنواره اگزیت، یک جشنواره بین المللی موسیقی، تئاتر و رقص است که در ماه مارس برگزار می شود.

جشنواره خیابان بهار

یکی دیگر از جشنواره های قدیمی است که در خیابان های پاریس در اواخر مارس برگزار می شود و شامل برنامه های مختلفی از قبیل  تئاتر، کنسرت ، رقص، پانتومیم و … می باشد.

جشنواره بانلیوس بلوز(Banlieuse Bleus)

جشنواره بانلیوس بلوز، از بزرگترین جشنواره های بین المللی جاز است که در ماه مارس در پاریس می شود و موسیقیدانان جاز از سرتاسر جهان در این جشنواره شرکت می کنند.

جشنواره فیلم زنان

این جشنواره بین المللی فیلم در ماه مارس تا آوریل برگزار می شود و فیلم هایی که کارگردان یا دستیار کارگردان آن ها زن هستند در این جشنواره به نمایش درمی آیند.

جشنواره شهربازی ترون(Foired du Trone)

بزرگترین کارنوال فرانسه، جشنواره شهر بازی ترون است که در ماه می به مدت یک ماه در منطقه دوازده پاریس برگزار می شود که سالانه حدود پنج میلیون نفر بازدید کننده دارد.در این شهربازی حدود 350 سرگرمی و 80 وسیله بازی دارد که معروف ترین وسیله بازی این شهر بازی رولرکوستر و چرخ فلک بلند آن است. در این جشنواره، برنامه های متنوعی برای بزرگسالان و کودکان برگزار می شود.

جشنواره موسیقی

این جشنواره هر سال در 21 جون در پاریس و کشور های مختلف اروپا، هم زمان برگزار می شود و افراد اهل موسیقی حتی افراد آماتور در مکان های عمومی به اجرا می پردازند.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.