جمعیت، زبان و دین مردم فرانسه

فرانسه کشوری چند فرهنگی و چند قومیتی است که حدود 65 میلیون نفر جمعیت دارد. ازآنجایی‌که محاسبه دقیق آمار قومیت‌های ساکن در این کشور غیرقانونی است، نمی‌توان درصد حقیقی جمعیت هرکدام از این قومیت‌ها را مشخص کرد. همگان می‌دانند که اکثر مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. اگر با خریداری بلیط هواپیما فرانسه به این کشور سفر کردید، بهتر است ابتدا با زبان فرانسوی از آن‌ها بپرسید که آیا قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند یا خیر (پَق-له-وو آنگله؟)؛ در صورت دریافت پاسخ منفی باید فرد دیگری را برای گفتگو بیابید.

جالب است بدانید که حدود 88 درصد از جمعیت فرانسه را مسیحیان کاتولیک تشکیل می‌دهند. البته جمعیت مردم دیگر ادیان نیز در این کشور کم نیست و در حدود ده درصد مسلمان، یک درصد بودائی، یک درصد یهودی و پنج درصد مسیحی پروتستان در این کشور ساکن‌اند. جالب است بدانید که بسیاری از محققان دینی پیش‌بینی کرده‌اند که در آینده‌ای نزدیک جمعیت مسلمانان در کشور فرانسه افزایش یافته و مساجد بیشتری در این کشور احداث خواهد شد.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.