دانشگاه های برتر فرانسه

دانشگاه های برتر کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از برترین کشورهایی می باشد که متقاضیان برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند از همین رو به معرفی دانشگاه های برتر کشور فرانسه پرداخته می شود تا با آگاهی کامل به ادامه تحصیل در این کشور پرداخته شود .
با توجه به تحصیلات رایگان در کشور فرانسه .طیف وسیعی از علاقه مندان به ادامه تحصیل روانه کشور فرانسه شده و از امکانات رفاهی این کشور بهره مند می شوند .

1. دانشگاه UJF :

دانشگاه UJF در سال 1970 میلادی در کشور فرانسه تاسیس شد و در حال حاضر با حدود 17 هزار دانشجو به کار خود ادامه می دهد که 15 درصد آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند .
در حدود 62 درصد از دانشجویان دانشگاه UJF در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل می باشند و 38درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود می پردازند .

آمار در خصوص دانشجویان بین المللی کاملاً متفاوت می باشد ، بصورتی که 34 درصد دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و 66 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند . عامل تاثیر گذار در درصدهای ذکر شده زبان تحصیل در مقاطع مختلف است ، بصورتی که در مقطع کارشناسی دوره ها به زبان فرانسوی و برای مقاطع بالاتر دانشجویان می توانند دروس خود را به زبان انگلیسی هم سپری کنند .

دوره های دانشگاه UJF به دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می شود که برای ورود به دانشگاه ارائه مدرک زبان الزامی می باشد ، برای زبان انگلیسی مدرک آیلتس در حدود نمره ی 6 یا 6.5 و برای زبان فرانسوی مدرک TEF یا B2 مورد قبول است .
بهترین رشته ی دانشگاه University Joseph Fourie رشته ی زمین و علوم دریایی است که در رتبه بندی جهانی در جایگاه 46 ام قرار دارد.

از دیگر رشته های دانشگاه که در رتبه ی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند می توان به رشته های نجوم و فیزیک ، مطالعات محیطی ، علوم مواد ، ریاضی ، شیمی ، علوم زیست ، علوم کامپیوتر اشاره کرد . از همین رو علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های ذکر شده می توانند دانشگاه UJF را به عنوان هدف نهایی خود انتخاب کنند .

2. دانشگاه ENS :

دانشگاه ENS به عنوان برترین دانشگاه کشور فرانسه شناخته می شود که در سال 1973 در شهر پاریس شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر در میان دانشگاه های برتر دنیا در جایگاه 43 قرار گرفته است .
در حال حاضر حدود 900/1 دانشجو در دانشگاه ENS مشغول به تحصیل می باشند که 7 درصد در مقطع کارشناسی و 93 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود می پردازند . تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه ENS بسیار کم است به صورتی که 20 درصد در مقطع کارشناسی و 98 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .

برترین رشته در دانشگاه ENS ، رشته ریاضی می باشد که در جایگاه جهانی در رتبه 32 واقع شده است . از دیگر رشته های دانشگاه مورد نظر که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند می توان به فلسفه ، آمار و احتمالات ، علوم کامپیوتر ، فیزیک و نجوم ، زبان های پیشرفته ، تاریخ ، هنر و انسان شناسی ، روان شناسی ، جامع شناسی ، شیمی و علوم زیستی اشاره کرد .

برای تحصیل در برترین دانشگاه کشور فرانسه ، ارائه سوابق آموزشی بسیار تاثیرگذار می باشد فلذا شرایط برای شرکت در دوره کارشناسی با محدودیت هایی همراه است .

3. Ecole Polytechnique

پلی تکنیک پاریس به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه مهندسی فرانسه شناخته می شود که در سال 1794 میلادی شروع به فعالیت آموزشی خود کرد .پلی تکنیک پاریس از لحاظ رتبه دانشگاهی در میان دانشگاه های فرانسه در رتبه دوم و جزء 60 دانشگاه برتر جهان است .

در حال حاضر حدود 3 هزار نفر در دانشگاه Ecole Polytechnique مشغول به تحصیل می باشند که 35 درصد در مقطع کارشناسی و 65 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به ادامه تحصیل می پردازند . از میان دانشجویان اعلام شده 35 درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که آماری مشابه در مقاطع با دانشجویان کل دارند .

دانشجویان می توانند به زبان های فرانسوی و انگلیسی دوره های تحصیلی خود را سپری کنند که متناسب با مقاطع تحصیلی و رشته مورد نظر مدرک زبان لازمه را ارائه دهند .
موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج را به علاقه مندان ارائه و تضمین می دهد .

رشته ریاضی به عنوان برترین رشته تحصیلی دانشگاه پلی تکنیک پاریس شناخته می شود که در رتبه بندی جهانی در جایگاه 22 قرار دارد . از دیگر رشته های دانشگاه مورد نظر می توان به فیزیک و نجوم ، علوم طبیعی ، اقتصاد ، مهندسی تکنولوژی ، علوم کامپیوتر ، مهندسی مکانیک ، علوم مواد ، مهندسی الکترونیک و الکترسیته ، مهندسی شیمی ، زبان های پیشرفته و مدیریت اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند .

از نکات حائز اهمیت دوره های تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک پاریس در مقطع کارشناسی سه ساله بوده است که شانس افراد را برای ساختن آینده درخشان دربازه زمانی کمتر هموار می سازد .

4. دانشگاه UPMC :

دانشگاه UPMC در سال1971 میلادی در شهر پاریس افتتاح شد که یکی از منتخب دانشگاه پاریس به حساب می آید .در قدیم این دانشگاه دانشکده های علوم دانشگاه سوربن بود که در سال 1971 میلادی به دانشگاه شماره 6 پاریس یا پیر و ماری کوری به فعالیت آموزشی خود ادامه داد .

پیر کوری و ماری کوری از فارغ التحصیلان دانشکده علوم سوربن بوده که به پاس افتخارات آنان نام دانشگاه برگرفته شده از این دو شخصیت برجسته می باشد .

در حال حاضر به عنوان سومین دانشگاه برتر کشور فرانسه شناخته می شود و در رتبه بندی جهانی در جایگاه 131 دنیا قرار دارد . از افتخارات این دانشگاه می توان به برندگان جایزه نوبل که به 17 نفر می رسد اشاره کرد .

در حال حاضر حدود 24 هزار دانشجو در university pierre et marie curie از سراسر دنیا مشغول به تحصیل می باشند که 52 درصد در مقطع کارشناسی و 48 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به ادامه تحصیل می پردازند . از آمار منتشر شده حدود 18 درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که از حدود 4 هزار دانشجوی بین المللی 36 درصد در مقطع کارشناسی و 64 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .

دانشگاه UPMC تشکیل شده از دانشکده های پزشکی ، شیمی ، مهندسی ، ریاضی ، فیزیک ، زیست شناسی ، علوم زمین و محیط زیست که دانشجویان علاقه مند به زیر شاخه های دانشکده های ذکر شده می توانند این دانشگاه را به عنوان هدف نهایی خود انتخاب کنند .

از رشته های برتر دانشگاه UPMC که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار هستند می توان به علوم طبیعی ، فیزیولوژی ، علوم زیستی ، داروسازی و داروشناسی ، زمین و علوم دریا ، پزشکی ، فیزیک و نجوم ، شیمی ، آمار ، ریاضی ، علوم مواد ، مطالعات محیطی ، مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک اشاره کرد .

5. دانشگاه ENSL :

چهارمین دانشگاه برتر کشور فرانسه که در سال 1880 میلادی در شهر لیون تاسیس شد با نام اختصار ENSL یا ENSLYON تا به امروز به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد . این دانشگاه در میان 160 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد که رشته علوم زمین و دریا به عنوان برترین رشته تحصیلی این دانشگاه به شمار می آید .

در حال حاضر حدود 2 هزار نفر در دانشگاه Ecole Normale Sperieurede Lyon مشغول به تحصیل می باشند که 14 درصد در مقطع کارشناسی و 86 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود می پردازند . دانشجویان بین المللی اندکی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند فلذا اخذ پذیرش امری سخت و کم شانس است .

دانشگاه ENSL در زمینه ی تحقیقات رتبه و جایگاه مناسبی را دارد که در حال حاضر 23 گروه تحقیقاتی در این دانشگاه مشغول تحقیق و بررسی در پروسه های مختلف می باشند .

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان ، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیر همواره بزرگترین افتخار موسسه آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود .

رشته های برتر در دانشگاه ENSLکه در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند می توان به رشته های ریاضی ، جامع شناسی ، زبان های پیشرفته ، علوم طبیعی ، فیزیک و نجوم ، علوم زیستی ، هنر ، علوم کامپیوتر ، شیمی و مهندسی تکنولوژی اشاره کرد .

6. Central Supelec

مرکز تحقیقاتی Central Supelec به عنوان پنجمین مرکز آموزشی برتر کشور فرانسه شناخته می شود که از قدمت بالایی برخوردار نیست . این مرکز آموزشی در سال 2015 افتتاح شد و در رتبه بندی جهانی در میان 180 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد . این مرکز از ادغام دو دانشگاه the supelec graduate school of engineering , Ecole Centrale paris تشکیل شده است که شهرت بسیاری در زمینه تحقیقات گسترده در میان دانشگاه های فرانسوی دارد . معماری زیبای ساختمان های این دانشگاه یکی از عوامل جذب دانشجو از سراسر دنیا است .

در حال حاضر در حدود 800/3 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که 26 درصد در مقطع کارشناسی و 74 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود می پردازند . از تعداد نفرات ذکر شده 30 درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که در میان آنها 81 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند .

در کشور فرانسه به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می شود که دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند دوره ی خود را به زبان انگلیسی سپری کنند . موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج در آزمون آیلتس را تضمین می دهد ، فلذا علاقه مندان به آموزش زبان می توانند با شرکت در کلاس ها از تجارت اساتید موسسه بهره مند شوند .

از رشته های برتر دانشگاه Central Supelec می توان به مهندسی تکنولوژی ، مهندسی مکانیک ، مهندسی الترونیک و الکتریسیته ، مهندسی عمران و سازه ، ریاضی علوم کامپیوتر ، علوم مواد ، فیزیک و نجوم ، اقتصاد و مدیریت اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند .

7. دانشگاه Sciences po

موسسه مطالعات سیاسی پاریس به عنوان ششمین مرکز آموزشی کشور فرانسه شناخته می شود که در سال 1872 میلادی در شهر پاریس تاسیس شد . در حال حاضر در میان 220 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد . از افتخارات این موسسه می توان به فارغ التحصیلان برجسته آن اشاره کرد . چهار رئیس جمهور اخیر کشور فرانسه دانش آموخته این موسسه می باشند و همچنین مجموعاً 13 نخست وزیر در تاریخ فرانسه فارغ التحصیل این دانشگاه بوده اند .

در حال حاضر حدود 10 هزار نفر در Sciences po مشغول به تحصیل هستند ه 35 درصد آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند از آمار اعلام شده 44 درصد در مقطع کارشناسی و 56 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیلات خود می پردازند .

این موسسه آموزشی شهرت فراوانی در رشته علوم سیاسی دارد که این رشته در رتبه بندی جهانی در جایگاه چهارم دنیا قرار دارد . از دیگر رشته هایی که دانشجویان می توانند در موسسه Sciences po انتخاب کنند ، می توان به جامع شناسی ، علوم اجتماعی و مدیریت ، تاریخ ، حقوق ، اقتصاد ، محیط زیست اشاره کرد که در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند .

به صورت معمول هزینه های تحصیل در کشور فرانسه در مقطع کارشناسی 200 یورو ، در مقطع کارشناسی ارشد 280 یورو و در مقطع دکترا 400 یورو است که کشور فرانسه از حیث هزینه ، کشوری بسیار مناسب برای ادامه تحصیل می باشد .

هزینه زندگی در کشور فرانسه حدود 500 تا 600 یورو در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بر دارد . ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را داشته باشد قبل از رفتن به فرانسه و برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در فرانسه است .

لازم به ذکر است کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور فرانسه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان فرانسوی مسلط بوده و دوره تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند در نتیجه بعد از کسب شغل ، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند .

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.