دیدنی های شهر کبک کانادا

کبک کانادا بیشتر با موضوع مهاجرت برای ایرانی ها آشنا است تا یک مقصد گردشگری اما واقعیت این است که این ایالت جاذبه های گردشگری فراوانی نیز دارد. شاید نام مونترال در استان کبک بیشتر شناخته شده باشد اما شهر کبک کانادا اکنون یکی از مقاصد گردشگری این کشور پنهاور است که ارزش دیدن را دارد.دیدنی های کبک کانادا شامل شهر کبک کانادا ، پایتخت استان کبک و یکی از کهن‌ ترین شهر های آمریکای شمالی است. در میان شهر های آمریکایی که در شمالِ مکزیک واقع شده‌اند کبک، تنها شهری است که برج‌ و باروی دورش سالم مانده‌. با این که مونترال نیز در این استان واقع شده اما شهر کبک کانادا خود به صورت مستقل یک مقصد گردشگری به حساب می آیند. به دلیل ارزش فرهنگی-تاریخی این شهر، در سال 1985 میلادی سازمان یونسکو بخش کهن آن را در فهرست میراث فرهنگی خود جا داد و پس از شهر های تورونتو ونکوور در ردیف شناخته شده ترین شهر های و استان های کانادا به شمار می رود. 

 شهر کبک کانادا؛ از دو بخش اصلی و همسان تشکیل شده، به نام‌ های بَس‌ ویل واوت ویل که در دو سوی هتل شَتو فورونتو نَک قرار گرفته‌ اند. در اوت‌ویل کوچه‌ ها و گذر های باریکی که از لا به‌ لای خانه‌ هایی با نمای خاکستری و دیوار های بلند رد شده‌اند، بیننده را یاد شهر های فرانسوی سده‌ های میانه می‌ اندازد. از سوی دیگر، بخش بَس ویل که اقامتگاه اصلی مردم شهر است، حال‌ و هوایی نو دارد. چرا که از فروشگاه‌ های امروزی یا همان بوتیک‌ ها پر است و کافه‌ های سرزنده‌ اش میزبان کافه‌ نشینان مدرن است. شَتو فورونتو نَک یکی از نماد های برجسته‌ی شهر است. این هتل بزرگ که بر قله‌ی کَپ دایموند واقع شده ازشَتو لوآر در شهر پاریس الگو گرفته‌. کلیسای کوچک نوتردام هم کاملا حال‌ و هوای فرانسوی دارد. بنای معروف دیگری که به دوران سلطه‌ی استعمار بر می‌ گردد دژ اوت ویل است. این دژ در اصل مجموعه‌ای از دژ های نظامی است که به شکل ستاره ساخته شده‌اند. در بخش بس ‌ویل یکی کلیسای نوتردام د ویکتوریز و دیگری موزه دِ لا سیویلیزاسیون (موزه تمدن)، هر دو از جاذبه‌ های شناخته شده‌ی شهر به شمار می‌ روند. این شهر موزه‌ های زیادی دارد که به تاریخ و فرهنگ ناحیه می‌ پردازند. مهم‌ ترین آن‌ ها موزه کِبِک است که در پارک شان دو بَتَی (میدان نبرد) واقع شده.  گفتنی این که آخرین نبردی که به تسلط فرانسویان بر این شهر پایان داد و باعث شد آن‌ ها برای همیشه آمریکای شمالی را ترک گویند، در همین پارک درگرفت. امروز، در فضای آزاد این پارک، کنسرت‌ های تابستانی بسیاری برگزار می‌ شود. در پایان هر سال، کِبِک شاهد برپایی بزرگ‌ ترین جشنواره‌ی زمستانی دنیاست. در این کارناوال معروف یک آدم برفی سخنگو، به نام بون-اُم که در قصری یخی زندگی می‌ کند، با برگزاری بازی‌ های مختلفی چون سورتمه با اسب، رقابت جهانی قایق‌ رانی بر رودخانه‌ی نیمه یخ‌ بسته‌ی سنت لورنس، سورتمه‌ با سگ، رژه‌ های مختلف و مسابقه‌ی جهانی مجسمه‌ سازی با برف نظارت می‌ کند. و چه چیزی بهتر از این جشن و سرگرمی می تواند سرما و دلمردگی زمستان را با خود ببرد و به جایش شادی و سرزندگی بنشاند؟ در عکس زیر نمونه ای از این جشن ها را می بینید. 

دیدنی های کبک کانادا

 کبک کانادا دیدنی های قابل توجهی دارد یکی از مهم ترین آن ها کارناوال زمستانه‌ی شهر کبک است که بزرگ‌ ترین جشن زمستانه‌ی دنیاست. برای اطلاع از دیدنی های شهر کبک کانادا درگاه رسمی این شهر اطلاعات مفیدی ارائه می کند که مراجعه به این درگاه مفید خواهد بود. این کارناوال از آخرین جمعه ماه ژانویه، به مدت 17 روز برپاست با سرگرمی‌ های گوناگون همچون ساخت مجسمه‌ های یخی، مسابقه سورتمه با سگ و حتی حمام در برف! موزه‌ی تمدن؛ که تاریخ شهر کبک را بازگو می‌ کند. (در حالی که همزمان با تشخص بخشیدن به هویت کانادایی این شهر، از پرداختن به گذشته‌ی مشترک این شهر چند فرهنگه هم باز نمی‌ ماند) آبشار های مونت مورنسی بلند ترین آبشار استان کبک، به بلندای 83 متر می باشد. بد نیست بدانید کبک از واژه‌ای با ریشه Algonquin گرفته شده و به معنای جایی است که رود باریک می‌ شود. جمعیت: 696946 نفر.بهترین فصل سفر: تمام سال، بسته به علاقه‌ی خودتان، ولی توجه داشته باشید که زمستان‌ هایش خیلی سرد است.

شمارهتماس جهت شرکتدرکلاس ها 09173162644 09173117546

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.