راهنمایی بیشتر برای سفر به فرانسه

احتمالا همه گردشگران کشور فرانسه قبل از سفر برنامه بلند بالایی دارند و می خواهند از اماکن بسیاری دیدن کنند اما باید در همین ابتدا به شما اطلاع دهیم که زمان از آن چه که فکرش را می کنید سریع تر سپری می شود بنابر در ادامه نبایدهای سفر به پاریس برای گردشگران کشور فرانسه را خواهیم گفت که به شما کمک می کند تا اشتباهاتی را که سایر توریست ها مرتکب می شوند تکرار نکنید و به بهترین نحو ممکن از زمان کوتاه سفر استفاده کنید.

هرگز بلیط های اماکن تاریخی را همان روز نخرید

بهترین گزینه ممکن آن است که برای کاهش زمان انتظارتان و اجتناب از ایستادن در صف های طولانی، بلیط اماکن گردشگری را آنلاین خریداری کنید. می توانید قبل از مراجعه حظوری به صورت آنلاین چک کنید و مطمئن شوید که حدودا چقدر باید در صف بایستید و زمان انتظارتان چقدر است. پیشنهاد ما این است که برای بازدید چنین جاهایی هرچند که ارزان باشند زمان زیادی را صرف نکنید و آن ها را در اولویت های آخر خود قرار دهید.

از پله های ایستگاه متروی Abbesses‌ بالا نروید

بسیاری از افرادی که فیلم مشهور Amelie‌ را تماشا کرده اند و یا از تور بازدید از لوکیشن های آن برمی گردند با دیدن صف شلوغ آسانسور ترجیح می دهند از پله ها استفاده کنند. یکی از نبایدهای سفر به پاریس برای گردشگران کشور فرانسه بالا رفتن از همین پله ها است. اگر بخواهید این ۳۶ متر را طی کنید لازم است ۲۰۰ پله را بالا بروید و باید بدانید Abbesses‌ عمیق ترین ایستگاه مترو پاریس است. بدون شک ایستادن در انتظار آسانسور ارزش صبر کردن را خواهد داشت.

مترو

عکاسی در کتاب فروشی شکسپیر و شرکا ممنوع

عاشقان مطالعه و کتاب بازدید از کتاب فروشی شکسپیر و شرکا را در لیست بازدیدهای خود در شهر پاریس قرار می دهند. کتاب فروشی در سال ۱۹۱۹ توسط سیلیا بیچ افتتاح شده است و طی دهه بیست میلادی نویسندگانی همچون ازرا پاوند، ارنست همینگوی، ویلیام اس. باروز، جیمز جویس و فورد مادوکس فورد به آن رفت و آمد داشتند. هنوز هم از آن هم به عنوان یک کتاب فروشی و هم پاتوقی برای دوست داران ادبیات انگلیس استفاده می شود.

می توانید در این جا حسابی ریلکس کنید. روی صندلی های چرمی یا نیمکت های مغازه بنشینید و غرق کتاب هایش شوید. یادتان نرود تنها باید چند قانون را رعایت کنید. یکی از نبایدهای سفر به پاریس برای گردشگران کشور فرانسه در این کتاب فروشی عکس گرفتن است. عکاسی ممنوع است و اگر متوجه شوند یواشکی عکس گرفته اید ممکن است برایتان دردسر درست شود. این جا قانون های دیگری مانند دست نزدن به گربه چاقی که در اطراف پرسه می زند وجود دارد اما هیچ کدام مانند ممنوعیت عکاسی برایشان مهم نیست.

شکسپیر

بدون بلیط سوار وسایل حمل و نقل عمومی نشوید

در سایر شهرهای بزرگ اروپا مانند لندن برای خروج از ایستگاه ها باید بلیط خود را بزنید تا درها باز شود و بتوانید از محوطه خارج شوید اما در پاریس چنین سیستمی وجود ندارد و ممکن است وسوسه شوید که بدون داشتن بلیط سوار آن ها شوید، قطعا این مورد را باید در لیست نبایدهای سفر به پاریس برای گردشگران کشور فرانسه قرار داد. اگر متوجه شوند که بدون در دست داشتن بلیط معتبر سوار شده اید احتمالا با جریمه های سنگین مواجه خواهید شد.

تصور نکنید همه انگلیسی صحبت می کنند

پاریس شهری پر از گردشگر و توریست از سراسر جهان است و فرهنگش با آن ها آمیخته شده است. بسیاری از آن ها بلدند تا حدی انگلیسی صحبت کنند و با خارجی ها ارتباط برقرار سازند اما مورد بعدی نبایدهای سفر به پاریس برای گردشگران کشور فرانسه آن است که از قبل فکر نکنید همه می توانند انگلیسی حرف بزنند و بهتر است چند کلمه ای فرانسوی یاد بگیرید. برای این کار لازم نیست کلاس زبان فرانسه بروید یا کتاب فرهنگ لغات زبان فرانسه را همراه داشته باشید، همین که چند کلمه ساده برای سلام و احوال پرسی را بلد باشید کارتان بخوبی پیش می رود.

روی زمان بندی مترو حساب نکنید

در شهر شلوغی مانند پاریس جابه جایی داخل شهر می تواند زمان زیادی را از شما بگیرد. برای همین یکی از مناسب ترین انتخاب های رفت و آمد و گردش در شهر برای فرار از ترافیک استفاده از مترو می باشد. انتخابی سریع  و راحت که شما را به مقصدتان می رساند. یکی دیگر از نبایدهای سفر به پاریس برای گردشگران کشور فرانسه آن است که روی زمان بندی متروها حساب کنند. البته همه چیز به خطی بستگی دارد که می خواهید سوارش شوید.

اگر قصد دارید از خطوط جدید و مدرن مترو مانند خط یک استفاده کنید با مشکلات کم تری نسبت به خطوط قدیمی تر مانند خط شماره ۱۱ مترو مواجه خواهید شد. بنابر این پیشنهاد می کنیم که هنگام گنجاندن مترو در برنامه هایتان حتما زمان اضافی برای آن را اختصاص دهید تا بعدا به مشکل برنخورید.

بلیط

همراه داشتن پول خورد

یکی از جاذبه های شکم گردی در کشور فرانسه و به ویژه شهر پاریس نانوایی ها و شیرینی پزی های آن هستند. بوی خوش نان و طعم شیرینی در حال نگاه کردن به برج ایفل تجربه ای فوق العاده خواهد بود و یکی لذت های سفر به این شهر است. اما نباید فراموش کنید که اکثر مغازه ها شلوغ هستند و صاحبان آن علاقه ای به خورد کردن پول های درشت شما ندارند بهتر است از قبل مقداری پول خوردتر را برای خرج کردن در چنین مکان های کنار بگذارید تا آن جا با معطلی مواجه نشوید.

روی تاکسی های شب حساب نکنید

در سایر شهرهای توریستی بزرگ جهان مانند لندن و نیویورک برای گرفتن تاکسی در شب هیچ مشکلی نخواهید داشت، اما از نبایدهای سفر به پاریس برای گردشگران کشور فرانسه آن است که روی تاکسی گرفتن در شب حساب کنند. تاکسی گرفتن حتی در شلوغ ترین ساعت های روز هم کار دشواری است و چه برسد به شب. ممکن است معطل شوید یا به عبارت بهتر اصلا قابل اعتماد نیست. خوشبختانه سیستم های تاکسی آنلاین و گوشی های هوشمند مشکل را تا حدودی حل کرده و با استفاده از اپلیکیشن هایی مانند Uber، LeCab و AlloCab‌ انتخاب هایی هستند که در این شرایط کارتان را راه می اندازند.

سنت های خوش آمدگویی

آن هایی که شانس دعوت شدن به خانه یک فرانسوی یا دورهمی خودشان برای صرف غذا را دارند باید بدانند فرانسوی ها هم مانند ما ایرانی ها عادت دارند هنگام سلام و احوال پرسی با یکدیگر روبوسی می کنند. این عادت البته برای توریست های برخی کشورها خیلی عجیب و غریب است ولی اگر از انجام آن امتناع کنید احتمالا حمل بر بی ادبی خواهد بود.

تاکسی

انتظار استیک خوب پخته شده (well-done) را نداشته باشید

فرانسوی ها عدت های غذایی خاص خود را دارند و به طعم و مزه آن چه می خورند بسیار اهمیت می دهند. آن ها معمولا عادت دارند گوشت را کم تر از حد رایج می پزند و حتی گاهی اگر از سرآشپز تقاضای استیک خوب پخته شده کنید آن را بی ادبی می داند. آن ها معتقدند اگر گوشت بیش از حد پخته شود عطر و طعم آن از بین می رود و مزه اش خراب می شود. از دیگر نبایدهای سفر به پاریس برای گردشگران کشور فرانسه آن است که در رستوران انتظار گوشت پخته شده داشته باشید. بنابر این اگر گوشت را پخته دوست دارید حتما به آن ها بگویید و بازهم انتظار گوشتی تقریبا خام را داشته باشید.

عبارت های مودبانه فرانسوی را فراموش نکنید

شهر پاریس پر از گردشگر است و برخورد و نظر مردم با آن ها به دو گروه تقسیم می شود. برخی با آغوش باز از آن ها استقبال می کنند و اما عده ای دیگر به خاطر شلوغی ها دل خوشی از توریست ها ندارند. اگر چند کلمه ساده فرانسوی را یاد بگیرید می توانید خیلی راحت تر با آن ها ارتباط برقرار کنید و مردم را تحت تاثیر قرار دهید. عبارت هایی مانند pardon به معنی ببخشید، bonjour به معنی سلام، au revoir به معنی خداحافظ  و merci به معنی مرسی خیلی پرکاربرد هستند. سعی کنید تا حد امکان با آن ها مودبانه برخورد کنید.

در ضمن بیاد داشته باشید که اگر جایی دعوت شدید حتما یک هدیه کوچک همراه خود ببرسید و لباس مناسب بپوشید چرا که همان طور که پیش تر هم گفتیم فرانسوی ها به نکات کوچک آداب و معاشرت اهمیت زیادی می دهند  و عدم رعایتشان از سمت شما برایشان خوشایند نخواهد بود

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.