فرانسه تجربه بی نظیر درعلم -هنروفلسفه شرایط زندگی درپاریس

شرایط زندگی در پاریس فرانسه

پاریس پایتخت کشور فرانسه می باشد و اساسا به عنوان شهر عشق و بهتر از آن ، شهرچراغ های روشن شناخته شده است. جایگاه این شهر از نظر جغرافیایی فوق العاده است به طوری که شما می توانید کمتر در از دو ساعت به هر کشوری در اروپا سفر کنید .اما آنچه که مهمتر است راجب فرانسه بدانید درباره ی موزه ها، پارک های عالی آن و همچنین فرصت داشتن یک پیاده روی فوق العاده می باشد. این شهر برای تحصیل فوق العاده است مخصوصا اگر به صنعت مد و علم دارایی علاقه داشته باشید که این تحصیلات معمولا با کارپیدا کردن آسان همراه است.

بر اساس تجربه ی من، مهم ترین پیشنیاز برای  زندگی در فرانسه این است که کاملا فرانسوی شوید. بله درست است که شما بدون صبحت کردن به زبان فرانسوی (البته اگر در پاریس زندگی کنید، راجب شهر های دیگر مطمعن نیستم) یا با سطح دانش فرانسوی محدود جان سالم به در خواهید برد ولی اگر فرانسه و فرهنگ فرانسوی جهان دیگری در تضاد با افراد انگلیسی زبان باشد بنابر این کلید ورود به این جهان زبان فرانسوی است.

زمانی که در پاریس بودم خیلی خوش شانس بودم که در مدرسه ای فرانسوی شرکت کردم که اکثر افراد فرانسوی زبان بودند . این اتفاق دو نتیجه ی خیلی خوب داشت : اول ، من با جامعه ای فرانسوی احاطه شدم و در نتیجه در محیطی کاملا فراسوی غوطه ور گشتم ، جایی که به ندرت  انگلیسی صحبت می کردم  . دوم ،. از آنجایی که خیلی از آن ها نسبت به خارجی ها خیلی جدی هستند و خیلی کمتر از شما می دانند، ممکن است در این شرایط سریعا به شما علاقمند شوند. پس برای آنکه تجربه ای عالی تر از یک توریست ساده به دست آورید لازم است که در یک جامعه ی فرانسوی خود را غوطه ور کنید و دوستانی فرانسوی پیدا کنید.

من بر این باورم که هویت شما و جایی که از آن آمده اید دو عاملی در ایجاد تمایز در  تجربیات افراد از یکدیگر می باشد .اینکه ۀمانی  آلمانی باشید یا یک چینی ،ژاپنی یا یک آلبانیایی تجربیات متفاوتی را برایتان رقم می زند .اگرچه من فقط می توانم یکی از این ملیت ها را تجربه کنم اما به وضوح مردم متفاوت در تصور جغرافیایی فرانسه تفاوت ایجاد می کنند و فرانسوی ها هم کلیشه های متفاوتی نسبت به افراد مختلف دارند.پس این قضیه خیلی مرتبط است. بر اساس تجربه ی من و ملاقات با افراد خارجی بسیاری که برای زندگی به این کشور آمدند درس اصلی این است که شما به همان میزان که دوست دارید، تجربه کسب خواهید کرد.

موفقترین و خوشنود مهاجران در اینجا کسانی هستند که تصمیم می گیرند با این قضیه همراه شوند و روی آن کار کرده اند.  به عبارتی دیگر بجای آنکه از ساعت کا فروشگاه ها شکایت کنند ساعت خریدشان را هماهنگ می کنند.، به جای آنکه بگویند ما اینکار را در کشورمان اینطور انجام می دهیم ، این شیوه ی فرانسوی چقدر احمقانس ، تصمیم میگیرند که همان راهی را پیش بگیرند که فرانسوی ها انتخاب کرده اند.آن ها تصمیم می گیرند که زبان فرانسوی را امتحان کنند و به فرانسوی صحبت کنند و در طول زمان این مهارت را بهبود بخشند. و میبینید که آنها از زندگیشان در اینجا لذت می برند ، با اینجا اخت می شوند و به عقب بر نمی گردند.همچنین تصمیم میگیرند که مانند فرانسوی ها در اعتراضاتی مانند بستن مدارس، شرکت کنند و ناراضی ترین افراد کسانی هستند که با انتطارات اشتباه به این کشور آمده اند:

  • زندگی در فرانسه ارزان است ( به حساب زمانی که هر پوند معادل 1.5 یورو بود)
  • فرانسه فقط هوای عالی است.
  • قطعا تمام فرانسوی ها به زبان انکلیسی هم صحبت می کنند.
  • این فقط در کانال تلوزیون است ، نمی تواند انقدر متفاوت باشد.
  • آن ها باید کیسه ی چایی محکم مشایه داشته باشند
  • اشتباه بزرگ دیگری که این گروه از افراد دچارش می شوند این است که باور دارند مهاجر نیستند و باید بهتر با آن ها رفتار شود.

مزایا و معایب زندگی در پاریس فرانسه

مردمی که قصد دارند به پاریس سفر کنند اغلب می پرسند” کجا باید بریم” آنها نمی داند که تقریبا کل شهر با ساختمان های زیبا ، فضاهای سبز و کافه های دوست داشتنی پوشیده شده است.  و تمام ادارات چیزی برای ارائه دادن دارند یعنی همیشه چیزی جدید برای کشف کردن وجود دارد. غذا یکی از دلایل اصلی دوستداشتنی بودن زندگی در پاریس برای من است.در آنجا نه تنها پنیر و باگت های تازه به فراوانی یافت می شوند بلکه  غذاهای جدید بین المللی، خوراک های مدرن فرانسوی و کافه هایی که گزینه های رژیمی تر مانند نوشیدنی های طبیعی تازه و سالاد می فروشند نیز در آنجا دیده می شود.

مزایا و معایب زندگی در پاریس فرانسه

پاریس شهری با جمعیت متراکم است به این معنا که خانواده ها و افراد مستقل مایلند که در آپارتمان های کوپک زندگی کنند و فضاهای عمومی بسیاری را با دیگران تقسیم نمایند.به همین دلیل متوجه شده ام که پاریسی ها نسبت به دیگران احترام گذار تر و باتوجه تر هستند اگرچه استثنا هم وجود دارد .حس اجتماع دوستی  که در اینجا وجود دارد را به  سختی می توان توضیح داد اما اینکه ساکنین پاریس زندگی می کنند تمایل بیشتری در مشارکت یا کمک به محله ی خود دارند مرا تحت ثاثیر قرار داده است. زندگی در شهر بزرگی مانند پاریس به این معناست که در آنجا دائما چیزی برای دیدن و کاری برای آنجام دادن وجود دارد.از مغازه های پاپ آپ گرفته تا نمایشگاه های هنری و باله،؛ همیشه چیزی برای سرگرم کردنتان وجود دارد.

این مورد هم منفی است هم مثبت .در شرایطی که تمام هفته را به زبان فرانسوی صحبت کردید و احساس می کنید که هر لحظه ممکن است مغزتان منفجر شود خیلی خوب است که همیشه کسی هست که با شما به زبان انگلیسی صحبت کند.بعضی اوقات فقط احتیاج دارید که ارام باشید و به زبان مادریتان صحبت کنید با این حال این مشکل نیز وجود دارد که نمی توانید همیشه به میزانی که باید فرانسوی تمرین کنید.

معایب زندگی در پاریس فرانسه:

اگر از کاغذ بازی خوشتان نمی آید پاریس شهر مناسبی برای شما نخواهد بود.  از خرید بلیط مترو گرفته تا  ویزیت دکتر ، لازم است که انبوهی از فرم ها را پر کنید.اغلب پیش از انجام هر کاری ماه ها دوندگی لازم است . حداقل چندبار در هفته به افراد ناجوری برخورد می کنم که باوردارند حق ضربه زدن به شما را دارند.اوایل این قضیه برایم آزار دهنده نبود و حقیقتا  به ندرت آزرده می شدم .با این حال خیلی زود این قضیه عجیب شد . به نظر می رسد آنها متوجه نمی شوند که شما علاقه ای به اینکار ندارید و مجبورید هر بار به آن ها بگویید که تنهایتان بگذارند ، چیزی که برایم گفتنش خیلی سخت است. این حرکت همیشه با صدای بوسه همراه است ورفتار آنها  بیشتر از افراد متجاوزی که به شما احساس عدم امنیت را القا می کنند ، شما را محدود می کنند.

انجام کاری در پاریس تمام روزتان را می گیرد و صبر زیادی لازم دارد . آنکه در اداره پست یا بانک یک ساعت وقتتان گرفته شود امر غیر متدوالی نیست و برای کارمندان فرانسه  گپ زدن با همدیگر به جای کمک به مشتریان کار نرمالی است. در پاریس هیچگاه حق با مشتری نیست و عملا حقوق مصرف کننده در آنجا تعریف نشده است. اگر لباسی بخرید که سوراخ باشد بی شک این تقصیر مصرف کننده است ؛ اگر نانی کپک زده به شما بدهند این هم تقصیر مصرف کننده است.حقیقتا پیش از آینکه چیزی بخرید باید خوب فکر کنید و تا زمانی که هنوز در مغازه هستید چندین بار کیفیت آن را از همه جهت بررسی کنید چراکه اگر تا دعوا نکنید پولی به شما برگشت داده نمی شود .

در پاریس زندگی سخت و بسیار رقابتی است. میزان پرداختی در فرانسه نسبتان پایین است . همراه شدن این مورد با مالیات های بسیار و هزینه های اجاره ی بالا پاریس را به شهری گران برای زندگی تبدیل کرده است. همه به دنبال خانه هایی با اجاره ی دلخواه هستند و این بدان معناست که همیشه باید با صدها متقاضی دیگر با بودجه ی مشابه رقابت کنید.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir