معرفی معتبرترین دانشگاه های فرانسه

دانشگاه‌های فرانسه، از جمله دانشگاه‌های معتبر اروپایی هستند و در رده‌بندی‌ جدید بین برترین دانشگاه‌های دنیا، جایگاه چشمگیری دارند. دانشگاه‌های برتر دنیا، هر ساله با معیارهای یکسانی از سوی متخصصین بررسی و رده‌بندی می‌شوند. در این رده‌بندی که QS World University Rankings نام دارد، دانشگاه‌های فرانسه، جایگاه بسیار خوبی میان دانشگاه‌های اروپایی دارند. در آخرین رده‌بندی مربوط به سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷،  نام بیش از نهصد دانشگاه معتبر دنیا به چشم می‌خورد، که ۳۹ دانشگاه آن متعلق به کشور فرانسه است. در ادامه نگاهی داریم به ۱۰ دانشگاه برتر فرانسه، که همگی رتبه زیر ۲۵۰ را در این رده‌بندی به‌دست آورده‌اند.

 

(Ecole Normale Supérieure, Paris ( ENS Paris

اولین دانشگاه فرانسه و سی و سومین دانشگاه دنیا، ENS Paris  نام دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۳ تاسیس شده و معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه، در سیستم آموزشی فرانسه یا grande école است و در علوم انسانی و علوم پایه می‌درخشد. در بین دانش‌آموخته‌های این دانشگاه، نام ۱۳ برنده جایزه نوبل و فیلسوف‌های بزرگی چون Michel Foucault و Jacques Derrida به چشم می‌خورد.

(Ecole Polytechnique (ParisTech

دانشگاه دوم فرانسه، که رتبه پنجاه و سوم دنیا را به‌دست آورده است، دانشگاه مدرن ParisTech است. این دانشگاه که در علوم پایه و تجارت شهرت بسیاری دارد، در ۳۰ کیلومتری مرکز پاریس واقع شده و برای ۴۶۰۰ دانشجوی خوش اقبال خود، ۱۲۰ هکتار فضای سبز در نظر گرفته است.

(Université Pierre et Marie Curie (UPMC

سومین دانشگاه فرانسه، که صد و چهل و یکمین دانشگاه دنیاست، در سال ۱۹۷۱ تاسیس شده و بزرگ‌ترین مرکز علمی و پزشکی فرانسه است. UPMC حدود ۳۴ هزار دانشجو دارد که یک پنجم آن‌ها خارجی هستند.

CentraleSupélec

مقاله‌های مرتبط:

همه چیز درباره تحصیل در آلمان، بهشت دانشجویان بین المللیبهترین فرصت های تحصیلی و بورسیه در فرانسه

چهارمین دانشگاه فرانسوی و صد و پنجاه و چهارمین دانشگاه دنیا، در سال ۲۰۱۵ از ادغام دو دانشگاه École Centrale Paris و the Supélec graduate school of engineering  تشکیل شده است. این دانشگاه، از جمله دانشگاه‌های Paris-Saclay بوده و شهرت بسیاری در زمینه تحقیقات گسترده در میان دانشگاه‌های فرانسوی دارد. معماری زیبای ساختمان‌های این دانشگاه، یکی از عوامل جذب دانشجو از سراسر دنیا است.

École Normale Supérieure de Lyon

در رتبه پنجم فرانسه و ۱۷۷ دنیا، نام دانشگاهی به چشم می‌خورد که یکی دیگر از موفق‌ترین دانشگاه‌ها، در سیستم آموزشی grande école است. این دانشگاه یکی از موسسه‌های ممتازی است که محققان و اساتید بزرگی در علوم انسانی و علوم پایه تربیت می‌کند.

Université Grenoble-Alpes

دانشگاه ششم، که در ژانویه ۲۰۱۶ تاسیس شده، در رتبه‌بندی بین دانشگاه‌های برتر دنیا، رتبه ۲۰۶ را به‌دست آورده است.

Sciences Po

Sience PO هفتمین دانشگاه فرانسه و دویست و بیستمین دانشگاه جهان است. این دانشگاه در رشته‌های حقوق، محیط زیست، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، تاریخ و رشته‌های مرتبط با آن‌ها شهرت دارد. ۱۳ هزار دانشجو در این دانشگاه درس می‌خوانند، که نیمی از آن‌ها خارجی هستند.

Université Paris-Sorbonne یا Paris IV

Paris IV رتبه هشتم فرانسه و ۲۲۱ جهان و یکی از چند دانشگاه تشکیل شده، پس از ادغام Paris University است. هنر، علوم انسانی و زبان از رشته‌های معتبر این دانشگاه و میزبان ۲۱ هزار دانشجوی علاقه‌مند است.

Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne

رتبه ۲۲۸ دانشگاه‌های برتر دنیا، به دانشگاهی تعلق دارد که پس از تقسیم شدن Paris University تشکیل شده و هم‌اکنون از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور فرانسه است و ۴۰ هزار دانشجو در آن به تحصیل مشغول هستند.

Université Paris-Sud 11

دهمین دانشگاه فرانسه هم یک موسسه تشکیل شده از دانشگاه پاریس به حساب می‌آید. چهار فضای دانشگاهی (کمپس) دارد و در حومه جنوب شهر بنا شده است. اخیرا به سطح بالای دروس علوم پایه و ریاضی شهرت یافته و رتبه ۲۴۱ را در بین دانشگاه‌های برتر دنیا به‌دست آورده است.

 

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir