همه چیز درباره فرانسه

فرانسه یکی از بهترین کشور های اروپایی می باشد و سالانه گردشگران بسیاری از کشور های مختلف از جمله ایران به کشور فرانسه سفر می کنند از این رو
فرانسه کشوری بسیار زیبایی می باشد که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته است، می توان گفت که فرانسه با دارا بودن مساحتی غالب بر 643 کیلومتر مربع، بزرگ ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ قاره اروپا محسوب می شود.

لازم به ذکر است که فرانسه در همسایگی کشورهای مهمی همچون المان، سوئیس، ایتالیا، بلژیک و غیره واقع شده است. 

کشور فرانسه با توجه به وسعت و موقعیت مکانی ای که دارد، دارای متنوع ترین وضعیت آب و هوایی می باشد و گردشگران می توانند انواع دشت ها، کوهستان ها، سواحل و رشته کوه های مرتفع را مشاهده کنند.

خوب است بدانید که تنها سه کشور وجود دارد که از سواحل آن ها به دریای اطلس و برخی دیگر نیز به دریای مدیترانه راه دارند، یکی از این سه کشور فرانسه است و این  امر نشان دهنده وسعت زیاد این کشور می باشد. 

فرانسه بالغ بر 69 میلیون نفر جمعیت دارد و دومین کشور پر جمعیت اتحادیه اروپا می باشد. خوب است بدانید که مردم این کشور اغلب به زبان فرانسوی که زبان رسمی جمهوری فرانسه می باشد، تکلم می کنند. همچنین لازم به ذکر است که اغلب مردم فرانسه مسیحی کاتولیک می باشد، یعنی حدود 88 درصد کل جمعیت و بقیه مردم (حدود 12 درصد) را نیز مسلمان و مسیحیان پروتستان تشکیل می دهد. البته باید بدانید که حدودا 1 درصد از قوم یهود نیز در این کشور زندگی می کنند. نکته جالب در رابطه با مردم این کشور این است که تمامی آن ها با وجود تفاوت در نژاد و دین به یکدیگر احترام می گذارند.

با اینکه فرانسه کشور بسیار توریستی و پر گردشگری می باشد اما قبل از سفر به آن باید همه چیز درباره فرانسه را بدانید تا در هنگام سفر با تور فرانسه مشکلی نداشته باشید.

اگر بخواهید همه چیز درباره فرانسه را بدانید باید اطلاعاتی در زمینه آب و هوای این کشور نیز داشته باشید. آب و هوای فرانسه به طور کلی معتدل است و گردشگران تور فرانسه می توانند چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را در این کشور تجربه کنند. در قسمت جنوبی فرانسه آب و هوای معتدل مدیترانه ای ، در قسمت غرب و شمال غربی آب و هوای سرد همراه با بارش برف و باران ، در قسمت شمال شرقی آب و هوای کوهستانی با وزش باد و در قسمت جنوب غربی آن آب و هوای گرم و مرطوبی حاکم است. کشور فرانسه با داشتن بیش از 80 نوع منطقه و جاذبه گردشگری توانسته سالیانه چند هزار گردشگر را به خود جذب کند که این امر به چرخه ی صنعتی این کشور کمک چشمگیری کرده است. البته لازم به ذکر است که فرانسه با دارا بودن صنایع فلزی، ماشین الات، هواپیما سازی، کشاورزی( گندم، جو، سیب زمینی، چغندرو …)، دامپروری ( پرورش گوسفند، خوک، گاو و …) به طور کلی کشور ثروتمندی محسوب می شود و صنعت گردشگری تنها بخش کوچکی از درآمد این کشور را تأمین می کند.

گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور می توانند از جاذبه های گردشگری بی نظیر آن دیدن کنند. برخی از بهترین جاذبه های موجود در فرانسه می توان به موزه لوور، برج ایفل، کاخ ورسای، قصر تویلری و غیره اشاره کرد.

اگر قصد سفر با تور فرانسه را دارید باید بدانید که این شهر های مهم بسیاری دارد که عبارتند از پاریس، مارسی، بوردو، بورژ، لیون، لیل و غیره اما توجه داشته باشید اغلب گردشگران شهر های پاریس و مارسی را برای گردشگ در میان تمامی شهر های مهم فرانسه انتخاب می کنند.

پاریس به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته می شود و یکی از بهترین و زیباترین شهر های دنیا به شمار می آید. اغلب جاذبه های معروف فرانسه نیز در این شهر قرار دارند

از آنجایی که قرار است در این مقاله همه چیز در باره فرانسه را بیان کنیم باید متذکر شویم که این کشور از نظر فرهنگی به 8 قسمت مختلف تقسیم می شود که قسمت های آن به شرح زیر می باشند:

  • شمال فرانسه: این قسمت در طی جنگ جهانی دوم خسارت های بسیاری دیده است.
  • ایل دو فرانس: به پاینخت و مناطق اطراف آن در مجموع ایل دو فرانس گفته می شود.
  • شمال شرقی فرانسه: مردم ساکن در این منطقه دارای فرهنگی به خصوص هستند که از ادغام فرهنگ فرانسوی  و فرهنگ اروپایی به ویژه آلمانی پدید آمده است.
  • غرب بزرگ: مردم این بخش از کشور فرانسه اغلب به کشاورزی مشغول اند و غرب بزرگ در واقع قطب کشاورزی فرانسه به شمار می آید.
  • فرانسه مرکزی: این منطقه نیز کشاورزان بسیاری را در خود جای داده است و از روستا ها و قلعه های تاریخی موجود در آن می توان به قدمت زیاد منطقه پی برد.
  • جنوب غربی فرانسه: این منطقه دارای سواحل بسیار زیبا و نزدیک به اسپانیا می باشد.
  • جنوب شرقی فرانسه: این منطقه یکی از مهم ترین مناطق کشور فرانسه می باشد و پس از پاریس توریستی ترین بخش کشور محسوب می شود و علت این امر وجود شهر مارسی در آن می باشد.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم جمعیت فرانسه دارای ادیان و فرهنگ های متفاوتی می باشد و مدیریت صحیح این موضوع باعث شده است که فرهنگ این کشور هر لحظه در حال رشد باشد. همچنین لازم به ذکر است که امروز کشور فرانسه نقش بسیار مهمی در هنرهایی نظیر مد، فیلم سازی و آشپزی دارد.

اگر قصد سفر با تور فرانسه را دارید باید بدانید که حکومت جمهوری می باشد و قانون اساسی این کشور با نتیجه رفراندومی که در تاریخ 4 اکتبر سال 1958 برگزار شد، به رسمیت شناخته شده است.

از آنجایی که فرانسه یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد برای سفر به آن گردشگران باید ویزای شینگن دریافت کنند. خوب است بدانید با در دست داشتن ویزای شینگن می توانید به برخی از کشور های اروپایی نظیر اتریش، بلژیک، چک، دانمارک و غیره نیز سفر کنید.

از دیگر نکاتی که در مقاله همه چیز درباره فرانسه باید ذکر کنیم می توان به تلفن و اینترنت کشور فرانسه اشاره کرد. کد کشور فرانسه 0033 بوده و شماره های آن نیز 10 رقمی می باشد، همچنین لازم به ذکر است که خطوط اینترنتی این کشور بر مبنای فناوری +ADSL2 می باشد که سرعتی معادل 28 مگابایت بر ثانیه دارد.

همانطور که می دانید یکی از دلایل توریستی بودن کشور فرانسه جاذبه های گردشگری متعددی است که در آن وجود دارد اما باید بدانید که بسیاری از گردشگران تنها با هدف شرکت در جشنواره ها و فستیوال هایی که در فرانسه برگزاری می شود به این کشور سفر می کنند. اگر قصد سفر با تور فرانسهو شرکت در فستیوال های این کشور را دارید باید بدانید که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از جشنواره فیلم کن، جشنواره روز باستیل، جشنواره روز موسیقی، فستیوال اونیون، جشنواره نیس، فستیوال راک ان سن، فستیوال محله ای تابستانی، فستیوال کراژی اورانژ و غیره. 

یکی دیگر از نکاتی که لازم است در مقاله همه چیز درباره فرانسه ذکر شود هزینه های سفر به این کشور می باشد. گردشگران تور فرانسه هنگام سفر به این کشور باید توجه داشته باشند که فرانسه کشور نسبتاً گرانی می باشد و ما در ادامه اطلاعاتی کلی در رابطه با هزینه های سفر به ان کشور بسیار لوکس را در اختیار گردشگران تور فرانسه قرار می دهیم.

برای اقامت در شهر های کشور فرانسه گردشگران می توانند هتل ها یا هاستل های موجود در شهر را انتخاب کنند، لازم به ذکر است هزینه اقامت در هتل های نسبتاً لوکس برای هر فرد به ازای یک شب بین 160 تا 200 یورو متغیر است. گردشکران تور فرانسه برای صرفه جویی در هزینه های سفر خود می توانند در هاستل ها اقامت کرده و به ازای هر شب هزینه ای بین 15 تا 40 یورو پرداخت کنند.
رستوران های فرانسه معمولا دارای منوی گران قیمتی هستند و به طور مثال برای صرف یک وعده غذایی در رستوران های این کشور باید حدود 40 یورو هزینه کنید، برای مدیریت هزینه های سفر به فرانسه بهترین روش تهیه مواد اولیه و پخت غذا می باشد. 

همچنین باید بدانید که بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور نیز رایگان نمی باشد و برای ورود به اغلب آن ها باید هزینه ای بین 9 تا 20 یورو پرداخن کنید.

بنابراین همانطور که مشاهده کردید فرانسه کشور گرانی است و اگر بودجه کمی برای سفر در نظر گرفته اید این کشور مناسب شما نمی باشد.

اگر بخواهیم به همه چیز درباره فرانسه اشاره کنیم لازم است متذکر شویم که مهم ترین نماد هر کشور پرچم آن می باشد و پرچم کشور فرانسه شامل رنگ
های آبی، سفید و قرمز است که به ترتیب و به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. خوب است بدانید یکی دیگر از مهم ترین نماد های کشور فرانسه برج ایفل می باشد

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir