۱۰ دلیل یادگیری زبان فرانسه

یادگیری یک زبان خارجی برای افراد مختلف می تواند دلایل و انگیزه های متفاوتی را داشته باشد؛ از تحصیل و مهاجرت و علاقه فردی گرفته تا جدابیت های یک زبان بخصوص برای یادگیری. اما در این نوشتار قصد داریم تا 10 دلیل برای یادگیری زبان فرانسه ذکر کنیم. شاید این دلایل برای ایجاد انگیزه یادگیری زبان فرانسه کافی باشد!

1- یادگیری یک زبان کافی نیست.

در دنیای امروز صحبت کردن به یک زبان خارجی کافی نیست. دانش آموزانی که می‌توانند به چندین زبان صحبت کنند، چه در کشور خودشان و چه در خارج از کشور، احتمال بالاتری در پیدا کردن شغل مناسب‌تر دارند. یادگیری هر زبان ذهن را غنی می‌کند و افق‌های جدید شخصی و حرفه‌ای را به روی آدم باز می‌نماید.

2- فرانسوی – به غیر از انگلیسی – تنها زبانی است که در تمام 5 قاره صحبت می‌شود.

بیش از 220 میلیون نفر در هر 5 قاره جهان به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. فرانسوی، زبان ارتباطات بین‌المللی است. دومین زبانی است که پس از انگلیسی در سراسر دنیا یاد گرفته می‌شود و ششمین زبان پر گوینده دنیاست. OIF – سازمان بین‌المللی کشورهای فرانسوی زبان -از 77 کشور و دولت تشکیل شده است. همچنین فرانسه بزرگترین شبکه بین‌المللی موسسات فرهنگی را که نزدیک به یک میلیون دانش آموز دارد، اداره می‌کند.

3- یک دارایی حرفه‌ای و با ارزش

توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی و فرانسه مزیتی است که برای پیدا کردن کار در شرکت‌های چند ملیتی بسیار موثر است. فرانسه به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان،‌ کار آفرینان، محققان و دانش‌آموزان زبده را جذب می‌نماید.

4- مقدمه‌ای بر یک جهان فرهنگی بی‌نظیر

فرانسوی عمدتا به عنوان زبان فرهنگ در نظر گرفته می‌شود. هر درس از زبان فرانسه سفری فرهنگی به دنیای مد،‌ غذا، هنر،‌ معماری و علم است. یادگیری زبان فرانسه باعث امکان دسترسی به آثار نویسندگان بزرگی مثل ویکتور هوگوو یا مارسل پروست و همچنین شاعران معروفی مثل چارلز بودلیر یا ژاک پروت را ارائه می‌دهد. این به این معناست که شما قادر به شنیدن صدای بازیگرانی مثل آلن دلون و ژولیت پنیچه خواهید بود و از شنیدن آهنگ‌های فرانسوی لذت ببرید و یا حتی خودتان آن‌ها را بخوانید و بفهمید.

5- مزیت تحصیل در فرانسه

صحبت کردن به زبان فرانسه شانس استفاده از فرصت‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های شناخته شده‌ی فرانسه را اغلب با استفاده از بهترین شرایط مالی برای شما ایجاد می‌کند. دانش آموزان با سطح زبان فرانسوی بالا ممکن است واجد شرایط درخواست کمک مالی از طرف دولت فرانسه برای ثبت نام در دوره تحصیلات تکمیلی در فرانسه بشوند.

6- بازدید از پاریس و سایر شهرهای فرانسه

فرانسه بهترین مقصد توریستی جهان است و سالانه بیش از 79.5 میلیون نفر توریست دارد. توانایی صحبت کردن – حتی کم – به زبان فرانسه باعث می‌شود تا از سفر خود لذت ببرید و با فرهنگ و مذهب و ملیت و شیوه زندگی در  فرانسه بیشتر آشنا شوید. فرانسه حتی در سفر به آفریقا، سوئیس، کانادا، موناکو و سیشل نیز پرکاربرد است.

7- زبان روابط بین‌الملل

فرانسه هم یک زبان کاری و هم زبان رسمی سازمان ملل،‌ اتحادیه اروپا،‌ یونسکو، ناتو،‌ کمیته بین‌المللی المپیک،‌ صلیب سرخ و دادگاه‌های بین‌المللی است. مهارت زبان فرانسه برای هر فردی که تمایل به کار در یک ارگان بین‌المللی را دارد، ضروری است.

8- زبانی که جهان را تغییر می‌دهد

بعد از انگلیسی و آلمانی، زبان فرانسه سومین زبان رایج در اینترنت است. توانایی درک زبان فرانسه باعث تبادلات اطلاعاتی با فرانسوی‌زبانان از طریق راه‌های ارتباطی جهانی می‌شود.

9- زبان استدلال و بحث

فرانسوی یک زبان تحلیلی است که تفکر انتقادی را تقویت می‌کند. زبان فیلسوفان بزرگ و دانشمندان برجسته است. حین یادگیری زبان فرانسه، کودکان یاد می‌گیرند که چگونه چیزی را مورد بحث قرار دهند که باعث تقویت مهارت بحث و گفتگو می‌شود.

10- زبانی که یادگیری آن سرگرم کننده است

برخلاف باور عموم مردم، فرانسوی زبان سختی برای یادگیری نیست. زبان فرانسه نیاز به دقت خاصی دارد اما ظرافت و زیبایی نیز دارد. مدت زمان زیادی نیاز نیست تا شما به سطحی برسید که بتوانید فرانسوی صحبت کنید. روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا یادگیری زبان فرانسه برای شما لذت بخش شود

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.