۷ روش برای آموزش زبان فرانسه بافیلم

فیلم را کامل و بدون هیچ زیرنویسی تماشا کنید.

فقط حواستان به داستان باشد و تلاش کنید تا “احساس” فیلم را بفهمید.

به شروع برگردید و صحنه به صحنه ی فیلم را دوباره تماشا کنید: اول، بدون هیچ زیرنویسی.

بعد از این که شما فیلم را به طور کامل تماشا کردید، آن را صحنه به صحنه تماشا کنید تا بدانید که کدام لغات را می توانید حتی بدون کمک زیرنویس متوجه شوید. هر موقع شما لغتی را می شنوید که با آن آشنا نیستید، بنویسید.

صحنه ی فیلم را دوباره تماشا کنید اما این دفعه با زیرنویس.

زیرنویس های فرانسوی به شما کمک می کنند تا هجی و حروف تعریف استفاده شده را به درستی متوجه شوید. اما اگر شما می خواهید بررسی کنید که آیا فهم شما درست بوده است، برای دفعه ی سوم که آن صحنه ی به خصوص را تماشا می کنید زیرنویس انگلیسی را بیاورید.

به لغات و بافت متنی که درباره ی چگونگی استفاده از لغات است، توجه کنید.

به دنبال هر اصطلاح و زبان عامیانه ای باشید، و از ساختارهای گرامری استفاده شده در جملات یادداشت بردارید. هر چیز جالبی که توجه شما را جلب می کند، بنویسید، و آماده باشید که بعداً آن را دوره کنید.

لغات جدید را گوش کرده و تکرار کنید.

اگر تعدادی لغات جدید وجود دارند که به نظر نمی رسد شما بتوانید آن ها تلفظ کنید، به آن ها گوش کنید و لغات و جملات را بارها تکرار کنید تا درست یاد بگیرید.

به دنبال معنای لغاتی باشید که متوجه نمی شوید.

اگر چیزهایی در فیلم وجود دارند که شما در آن ها اشکال دارید – لغات عامیانه، اصطلاحات مخصوص یک صنف از منطقه، معنای دوتایی، بازی با لغات، و طنز ماهرانه که نمی توانید کاملاً آن ها را متوجه شوید – کمی تحقیق کنید یا از یک گویشور فرانسوی بومی بخواهید تا در فهمیدن و درک بهتر آن به شما کمک کند.

آن قدر فیلم را تماشا کنید تا مطمئن شوید که مطلب عمده ی مکالمات و بافت متنی لغات را متوجه شده اید.

در نهایت، مرحله ی آخر یادگیری فرانسوی با فیلم: شما آزاد هستید تا هر چه قدر که می خواهید آن را تماشا کنید – با زیرنویس و بدون آن.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.

farideh-hejazi.ir فریده حجازی