10 مکان دیدنی مونترال کانادا

1. Basilique Notre-Dame

این کلیسای کاتولیک در سال های 9-1824 توسط معمار ایرلندی جیکز اُ دونل ساخته شده است. این کلیسای عظیم یکی از بازماندگان سبک گوتیک است و طراحی داخلی آن به سبکهای قرون وسطایی گرایش دارد. طرح های کنده کاری شده روی چوب، پنجره های شیشه ای با رنگهای زیبا و قطعه های طلای 24 عیار که در طراحی سقف کلیسا به کار رفته است همه و همه بر جذابیت این کلیسا می افزاید. اگر روزی  به  دیدن  این  کلیسا رفتید  حتماً  به  نقاشی های سالن بزرگ آن توجه کنید. 

 2. کبکLa Citadelle 

این قلعه بزرگ شامل 10 ساختمان است و بزرگترین قلعه آمریکای شمالی محسوب می شود. ساخت آن اولین بار در سال 1750 توسط فرانسوی ها آغاز شد ولی برج های ستاره شکلی که امروز در این مکان مشاهده می شوند بین سال های 1820 الی 1850 به دست انگلیسی ها ساخته شده اند. هدف از ساختن این قلعه جلوگیری از حمله احتمالی آمریکایی ها در قرن نهم بوده است. 

Parc du Mont-Royal .3

دامنه های شیب دارِ Mont­Royal مسلماً برجسته ترین و شناخته شده ترین مکان در مونترال هستند. این منطقه حفاظت شده که در سال 1535 توسط ژاک کارتیه نامگذاری شد بیش از 343 هکتار از کوهستان های جنگلی را پوشش می دهد و فضای بزرگ و گیاهان بسیار زیاد موجود در آن محل زندگی مناسبی را برای گونه های مختلف  پرنده ها و سایر حیوانات فراهم می کنند. اولین بار فردریک لاو اُلمستد این مکان را طراحی کرد و اکنون مردم این شهر و مسافران می توانند از فعالیتهایی نظیر اسکیت، دوچرخه سواری و قایق سواری در این مکان لذت ببرند. 

Musee de la Civilisation de Quebec .4 

کمتر موزه ای در جهان تا این حد مورد توجه و بازدید قرار می گیرد. نمایشگاه های این موزه (که دو تای آنها دائم هستند) شامل موضوعات مربوط به تاریخ، فرهنگ، ورزش، علم و دانش هستند و اسباب سرگرمی و یادگیری بازدیدکنندگان را فراهم می کنند. طراح این موزه معمارِ مشهور Safdie Moshe است که گالری ملی اتاوا را نیز طراحی کرده است. 

Parc Plympique .5 

این پارک یکی از مهم ترین جاذبه های مونترال و در عین حال یکی از جنجال بر انگیزترین آنهاست. در ابتدا هدف از ساختن این مکان برگزاری بازی های المپیک 1976 بود ولی علیرغم هزینه هنگفتی که صرف آن شده بود (1.4 میلیارد دلار) ساخت آن تا  دهه 1980 به طول انجامید و سقف آن هم هرگز کامل ساخته نشد. با این حال بازدیدکنندگان می توانند یک یا دو روز کامل را در این مکان بگذرانند و   از نمایشگاه ها و فعالیت های مختلف آنجا لذت ببرند. 

Basilique Sainte-Anne-de-Beaupre .6

این بنا قدیمی ترین مکان زیارتی در آمریکای شمالی است که در سال 1658 ساخته شده است. این مکان در ابتدا آرامگاهِ Sainte-Anne-de-Beaupre بوده و سپس درسال 1887 تبدیل به یک کلیسا شده است. 

ساخت کلیسای فعلی در سال 1923 آغاز شد و در 1963 به پایان رسید. طراحی داخلی آن هزینه بسیاری را در بر داشته است و در کنار سبک قرون وسطایی آن کمک های پزشکی، عصا و وسایلی مانند آن به عنوان نماد عبادت و قدرت شفای صاحب این آرامگاه به چشم می خورد . مجسمه های مذهبی خیره کننده ای در مقابل در ورودی و نیز در باغ بزرگ کلیسا قرار گرفته اند.

IIe d’Orleans .7

این جزیره به بهشتی سرسبز و آرام شبیه است و به خاطر خاک حاصلخیزی که دارد آن را بازار بدون سقف منطقه می دانند. از آن جایی که این جزیره جزو اولین مکان هایی است که اروپایی ها به آن قدم گذاشتند، به آن مهد تمدن فرانسوی هم گفته می شود. سنت های فرانسوی که از اولین ساکنان این جزیره به ارث رسیده اند  از زمان ورود ژاک کارتیه  در سال 1535 به بعد همچنان پابرجا مانده و بیش از 600 ساختمان در این جزیره وجود دارد که نماینده سبک معماری آن روزگار هستند. 

Musee Pointe-a-Calliere .8

این مکان دیدنی از سه بخش تشکیل می شود: ساختمانی شیک و زیبا که بر خرابه های ساختمان های قدیمی تر بنا شده است؛ قبرستان باستانی و اداره گمرکی که بازسازی شده است. توریست هایی که به این ساختمان وارد می شوند می توانند به تنهایی از قسمت های مختلف آن بازدید کنند، ولی در ساختمان راهنمایانی نیز وجود دارند که به سوالات توریست ها جواب می دهند و تاریخچه این مکان را بیان می کنند. 

Les Laurentides .9

این منطقه درکوهستان های جنگلی نزدیک اتاوا واقع شده و دامنه های پوشیده از برفش مکان مناسبی برای بازی اسکی فراهم می کنند.  4000 سال پیش اولین ساکنان این منطقه وارد آن شدند و از قرن نوزدهم تاکنون فعالیت های کشاورزی، شکار، و ماهیگیری در آن انجام می شود. حدود 6000 رودخانه و نهر آب در این منطقه وجود دارد و بازدیدکنندگان می توانند در روستاهای تاریخی به پیاده روی و دوچرخه سواری بپردازند. 

Musee des Beaux-Arts de Montreal .10

تاسیس این موزه به سال 1860 بر می گردد یعنی  زمانی که عده ای تصمیم گرفتند انجمن هنری مونترال را راه اندازی کنند تا از این طریق نمایشگاه آثار هنری، مدارس هنر و کتابخانه هنر تاسیس کنند. این افراد پس از مدتی با جلب سرمایه بیشتر ساختمان اختصاصی خود را برپا کردند و در 1991 موزه گسترش پیدا کرد وموزه Jean-Noel Desmarais Pavilion در جنوب خیابانِ Quest Sherbrooke تاسیس شد. این موزه در حال حاضر یکی از برجسته ترین موزه های آمریکای شمالی به شمار می رود.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.