۵ دلیل برای یادگیری زبان فرانسه

۱-دقت کنید و سبک یادگیری خودتان را پیدا کنید

مهم ترین نکته همین است! به خودتان نگاه کنید و ببینید شما چه نوع زبان آموزی هستید؟

آیا فردی بصری (Visual) هستید که مطالب را به کمک تصاویر، خیلی بهتر و سریع تر یاد می گیرد؟آیا فردی شنیداری (Auditory) هستید که به کمک فایل های صوتی بهتر می آموزد؟آیا جنبشی (Kinesthetic) هستید یعنی از طریق تعامل با دیگران و در کلاس بهتر یاد می گیرید؟

۲- در هر روز ۳۰ لغت و عبارت یاد بگیرید

در ۹۰ روز چیزی حدود ۸۰ درصد کلمات مورد نیاز سطح ابتدایی تا متوسطه زبان فرانسه را با این مقدار از کلمات خواهید آموخت. سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که رایج ترین هستند.

مطمئن شوید که هر روز کلمات را در قالب جملات بکار برده و تمرین می کنید (تا فراموشتان نشوند)کلمات رایج زبان فرانسه را جستجو کنید (روی همین لینک کلیک کنید، ۳۰۰ تای از آنها را همین الان به شما نشان دادیم!)هر چیزی در محیط اطراف خصوصا در خانه می بینید با معادل فرانسوی صدایش کنید (تمرین جالب و بسیار موثری است)از فلش کارت ها و موبایل تان استفاده کنید (یعنی لیست لغاتی که همیشه همراهتان باشد)

۳- ساختار زبان فرانسه را یاد بگیرید

منظور این است که فعل ها و اسم ها چه تفاوت هایی دارند (خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید مهم است!).

گرامر هر زبانی به طرز عجیبی در یادگیری سریع و آسان تر آن زبان تاثیر دارد. مثلا اینکه وقتی می خواهید بگویید اتاق کناری من، اشتباها نگویید کنار اتاق مناز همین ابتدا تلفظ صحیح خصوصا حروف الفبای فرانسه را یاد بگیرید

۴-کم کم خودتان را در فرانسه غرق کنید

بعد از اینکه کم کم و بادقت گام های اول را برداشتید، شروع به خواندن متون و نوشتن آنها به زبان فرانسوی کنید. به این ترتیب با زبان و ساختار آن بهتر آشنا می شوید و بطور اتوماتیک مجبور می شوید از کلمات استفاده کرده و آنها را بهتر به خاطر بسپارید.

از کتاب های آموزش زبان فرانسه کودکان شروع کنید (هیچ اشکالی ندارد!)یک ایده فوق العاده برای یادگیری سریع تر این است که کتاب یا داستان یا موضوعات مورد علاقه خودتان را به زبان فرانسه پیدا کنید و خودتان هم راجب آنها بنویسید.یک مجله فرانسوی پیدا کنید، آن را بخوانید و چند کلمه ای نظرتان را راجب پاراگراف هایش بنویسید

۵-فرانسوی گوش کنید!

واضح است، اخبار، فایل های صوتی، پادکست ها، فیلم و سریال های فرانسوی را تا می توانید گوش کنید و سعی کنید با تلفظ صحیح کلمات و با ترکیب بندی جملات گوش تان را آشنا کنید. این قضیه واقعا سرعت یادگیری زبان فرانسه را افزایش می دهد.