بهترین متد مناسب شما برای یادگیری زبان فرانسه چیست؟

مطالعات پژوهشگران نشان داده است که یادگیری زبان فرانسه نیز مانند زبان انگلیسی باید بصورت بهینه صورت بگیرد می توان زبان فرانسه را به دو دسته ورودی و خروجی (Input, Output) دسته بندی کرد.

ورودی (INPUT) شامل همان بخش مطالعه (READING) و شنیداری (LISTENING) است و خروجی شامل بخش نوشتاری (WRITING) و گفتاری (SPEAKING) می باشد.

خب مشخص است، برای اینکه خروجی خوبی داشته باشید (یعنی خوب بتوانید فرانسوی حرف بزنید و بنویسید) باید ورودی شما هم به قدر کافی خوب باشد (یعنی مطالب آموزشی باکیفیت گوش کنید و بخوانید). دقت کنید که یک کودک برای اینکه شروع به صحبت کند، چقدر گوش می کند؟ و بعد که شروع به صحبت می کند کلماتی که از محیط یادگرفته بکار می برد. پس هر چقدر که فایل های صوتی بیشتری گوش کنید، به مکالمات فرانسه گوش دهید، بنویسید و بخوانید، حرف زدن تان به زبان فرانسه راحت تر خواهد بود. خب پس بریم سراغ بهترین روشی که مطالعات اخیر به طور کلی به همه پیشنهاد می کنند.

 بخش input

   خواندن

حداقل ۵-۷  کلمه در روز یاد بگیرید. پیشنهاد من این است که از فلش کارت ها یا لیست لغتی که خودتان می نویسید استفاده کنید. این لیست را در جایی نگه دارید که دم دست باشد و بطور مرتب بتوانید مرور کنید.

اگر ۵ کلمه در روز یاد بگیرید، ۱۸۲۵ کلمه در سال یاد گرفته اید! در تمام دوران دبیرستان فقط ۲ تا ۳ هزار لغت انگلیسی  یاد می گیرید. با این روش دایره لغاتتان آنقدر خوب می شود که تقریبا هر چیزی در زبان فرانسه را می فهمید.

    شنیدن

به فایل های صوتی گوش کنید. از رادیو فرانسوی زبان گرفته تا منابع و مکالمات فرانسوی، پادکست ها و … هدف این فایل های شنیداری این است که دایره گسترده ای از لغات را در یک زمان کوتاه به گوش شما برسانند. مثلا اگر به یک خبر به زبان فرانسوی گوش دهید تعداد زیادی لغت و جمله به گوش تان می خورد، برخی را بلدید و برخی برای شما جدید هستند. (دقت کنید که منابع باکیفیت را انتخاب کنید تا وقتتان تلف نشود و سریع تر یاد بگیرید)‎

نکته مهم اینجاست که تا می توانید باید به فایل های صوتی فرانسوی گوش دهید. (دقت کنید، تا می توانید) سعی کنید فایل هایی انتخاب کنید که در مورد همه موضوعات متنوع صحبت می کنند، از آشپزی، تا مد ، لباس یا مکالماتی که در باره رانندگی یا مضرات فست فود انجام می شود.

نکته: می توانید قبل از خواب هم یک فایل صوتی را گوش کنید و بگذارید حتی وقتی خوابتان برد روشن بماند!

 بخش output

   نوشتن

یک وبلاگ بسازید و هر روز در آن پست منتشر کنید. پست های حداقل ۵۰۰ کلمه ای. یا راجب هر موضوعی در مجلات، نظر خود را در قالب یک مقاله ۵۰۰ کلمه ای به زبان فرانسوی بنویسید. با این کار، هر چیزی که یاد گرفته اید (کلمه، گرامر و جمله) در حافظه تان تثبیت می شود.

نوشتن یک مزیت عمده نسبت به صحبت کردن دارد، اینکه مجبورید با دقت و بدون اشتباه بنویسید! و چون زمان بیشتری برای فکر کردن نسبت به صحبت کردن دارید، می توانید از لغات بیشتری استفاده کنید.

   مکالمه کردن

قبیل از اینکه شروع به صحبت کنید، متون را با صدای بلند برای خود یا ترجیحا در جمع دوستان بخوانید. تا می توانید متن فرانسوی پیدا کنید و باصدای بلند بخوانید. با روش خواندن با صدای بلند، شما در واقع دارید زبان فرانسوی را بصورت کاملا درست صحبت می کنید.

اما اگر مانند آنچه بقیه به شما می گویند، فقط شروع به صحبت کردن کنید، مثلا مکالمه، قطعا در حین مکالمه اشتباهات زیادی را انجام می دهید و این اشتباهات اگر تکرار شوند، اصطلاحا در بدن شما جا می افتند و اصلاح کردن آنها بسیار سخت خواهد بود. پس اگر متون را با صدای بلند بخوانید در واقع دارید بدون اشتباه، صحبت کردن و مکالمه فرانسوی را تمرین می کنید.

نکات دیگر

سعی کنید عاشق زبان فرانسه شوید و گوشی، سیستم و حتی دیوارهای اتاق تان مملو از برنامه ها و تصاویر فرانسه باشد.خود را در محیط فرانسوی غرق کنید (زبان گوشی فرانسوی، چت کردن با افراد فرانسوی زبان در فروم ها، صحبت از طریق اسکایپ، پیدا کردن دوست فرانسوی در فیسبوک، توییتر و …گوش دادن به رادیوهای زبان فرانسه)لیست لغات فرانسوی که می بینید را یادداشت کنید تا یک لغت نامه مخصوص خود داشته باشیدخجالت را کنار بگذارید و شروع به صحبت به زبان فرانسوی کنید. اصلا نترسید. ریختن ترس با صحبت با صدای بلند جلو آینه و سپس یک دوست صمیمی و بعد از آن در جمع خانواده و دوستان خیلی راحت خواهد بود

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir