10 پادکست فرانسوی برای تقویت مهارت‌های شنیداری و مکالمهبا توجه به استفاده‌ی آسان و دسترس پذیر بودن پادکست‌ها، می‌توان از آن به عنوان یکی از گزینه‌های عالی برای تقویت و یادگیری مهارت‌های زبانی فرانسوی یاد کرد. در این مقاله، شرح مختصری بر پادکست‌ها و شیوه ی استفاده از آنها را داریم و سپس به معرفی بهترین پادکست‌های فرانسوی می‌پردازیم.

چرا باید به پادکست‌های فرانسوی گوش دهیم

پادکست‌ها از جمله ابزارهای مناسب برای یادگیری زبان فرانسوی هستند. اجازه دهید در ابتدا نگاهی داشته باشیم به این مورد که پادکست‌ها چگونه مهارت‌های زبانی ما را تقویت می‌کنند.

  1. گوش دادن به پادکست‌های شیوه‌ای موثر برای یادگیری فرانسه است

گوش دادن به افراد محلی فرانسوی زبان از بهترین شیوه‌ها برای یادگیری زبان است. به همین خاطر است که بسیاری به هنگام یادگیری فرانسوی، به دیدن فیلم‌های سینمایی و شوهایی تلویزیونی روی می‌اورند.

پادکست‌ها و برنامه‌های رادیویی فرانسوی نیز همین تاثیر را دارند؛ و تنها از ویژگی زیرنویس برخوردار نیستند.

گوش دادن به افرادی که به زبان مادری فرانسوی صحبت می‌کنند در فهمیدن و درک کردن تلفظ کلمات و آواها بسیار تاثیر گذار است. همچنین زبان آموز می‌تواند با گوش دادن به پادکست‌ها کلمات و عبارات جدید و روزمره را یاد بگیرد.

  1. پادکست‌های فرانسوی در هر سطحی موجود هستند

مهم نیست که در چه سطحی از فرآیند یادگیری فرانسوی قرار دارید؛ چه مبتدی باشید یا در سطح پیشرفته، پادکست‌های مشخصی برای شما وجود دارند که می‌توانید به آنها گوش دهید.

برای مثال، افراد مبتدی می‌توانند به پادکست‌هایی گوش دهند که مفاهیم پایه‌ای و بنیادی زبان را شرح می‌دهند؛ مواردی چون دیالوگ‌ها و عبارت‌های ساده و روزمره و کلمات متداول و پر تکرار. همچنین این پادکست‌ها برای یادگیری تلفظ نیز بسیار عالی عمل می‌کنند.

  1. پادکست‌ها اعتماد بنفس شما را در صحبت کردن به زبان فرانسوی افزایش می‌دهند

بسیاری از مدرسان بر این نظر واقفند که داشتن اعتماد بنفس از جمله جنبه‌های ضروری و لازم در یادگیری یک زبان جدید است. اگر به اندازه‌ی کافی برای صحبت کردن به زبان خارجی اعتماد بنفس ندارید، میلی هم برای تمرین کردن این مهارت نخواهید داشت.

پادکست‌ها به شما در فائق آمدن به این ترس کمک می‌کنند و شما را با کلمات، عبارات و گویش‌های جدید آشنا می‌سازند تا بتوانید هرچه بهتر و راحت‌تر به زبان مقصد صحبت کنید.

  1. پادکست‌ها یادگیری فرانسوی را راحت می‌کنند

در مسیر رفتن به سر کار هستید؟ خانه را تمیز می‌کنید؟ در هر حالی که هستید، می‌توانید روی زبان فرانسوی خود نیز کار کنید. بدون توجه به اینکه کجا و مشغول به چه کاری هستید، همیشه می‌توانید به پادکست‌ها گوش دهید و فرانسوی را تمرین کنید.

گوش دادن به پادکست‌های فرانسوی و تبدیل کردن آن به بخشی از روتین روزانه می‌تواند تاثیر چشمگیری در پیشرفت شما در زبان فرانسوی داشته باشد.

10 پادکست‌ فرانسوی که نمی‌توانید از آنها به سادگی بگذرید

اکنون که مزایای گوش دادن به پادکست‌ها را با هم بررسی کردیم، میخواهیم 10 پادکست را معرفی کنیم که گوش دادن به آنها خالی از لطف نیست.

1. Survival French Phrases

سطح: مبتدی

این پادکست یکی از بهترین گزینه‌ها در میان پادکست‌های فرانسوی است. SFP از جمله بهترین گزینه‌های شنیداری برای زمانی است که قصد رفتن به یک کشور فرانسوی زبان را دارید، اما دانش چندانی از زبان فرانسه ندارید. این پادکست مهم‌ترین عبارات و جملات فرانسوی را برای شما بازگو می‌کند تا بتوانید به راحتی و بدون دردسر روز خود در کشور مقصد را به شب برسانید.

2. Talk in French

سطح: مبتدی / متوسط

Talk in French پادکست مفیدی است که به شما درسهای فرانسوی را در بطن موضوعاتی چون فرهنگ، سیاست و جغرفیا آموزش می‌دهد. اپیزودها موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهند؛ برای مثال موضوعاتی چون چگونه فرانسوی‌ها کریسمس را جشن می‌گیرند، سیستم‌های اموزشی فرانسه چگونه است، و مواردی چون راه و رسم ازدواج و دوست یابی در فرانسه. همچنین مجموعه‌ای از پادکست‌های مسافرتی وجود دارد که مناطق مختلفی از فرانسه را توضیح می‌دهد.

3. French Your Way

سطح: متوسط

دنبال پادکستی جذاب و سرگرم کننده برای صیقل دادن مهارت‌های زبانی فرانسوی هستید؟ French Your Way هر آنچه که لازم دارید را در خود دارد. میزبان این پادکست فردی به نام جسیکا است و دروس آموزشی آن رویکردی هدفمند در آموزش فرانسوی را دنبال می‌کنند. برای مثال، یکی از اپیزودهای اخیرش درباره‌ی این بود که چگونه می‌توان زبان فرانسوی را در دنیایی با کلمات بدون جنسیت بکار گرفت بود.

4. French Voices Podcast

سطح: متوسط / پیشرفته

گوش دادن به افرادی که درباره‌ی خودشان صحبت می‌کنند می‌تواند هم جذاب باشد و هم دایره واژگان شما را بالا ببرد. این پادکست که توسط همان مدرس  French Your Way میزبانی می‌شود، بر اهمیت این نوع آموزش تاکید دارد. جسیکا با افراد معروف فرانسوی زبان مصاحبه می‌کند؛ نویسندگان و متخصصان حوزه‌های مختلف از جمله کسانی هستند که درباره‌ی خودشان صحبت می‌کنند و در کنار آموزش زبان، شما می‌توانید به روایت‌های سرگرم کننده‌ی آنان نیز گوش دهید.

5. One Thing in French a Day

سطح: متوسط / پیشرفته

این پادکست توسط یک خانم فرانسوی زبان به نام Laetitia Perraut میزبانی می‌شود؛ او دوست دارد که تمامی چیزهای مرتبط با فرهنگ فرانسوی را با مردم دنیا به اشتراک بگذارد. این پادکست هر سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه منتشر می‌شود. در اپیزودهای این مجموعه، مواردی چون زندگی روزانه مردم فرانسوی زبان پوشش داده می‌شود.

6. Real Deal French

سطح: متوسط / پیشرفته

این پادکست فرانسوی را به شیوه‌ای معتبر و رسمی آموزش می‌دهد. در این پادکست ما شاهد مکالمات واقعی مابین فرانسوی زبانان هستیم. با ترکیب کردن جنبه‌های شوخی و جدی، این پادکست موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهد که در کل به تقویت مهارت‌های زبانی و مکالمه‌ای شما می‌پردازد. این پادکست از سال 2015 به بعد به روز نشده است اما می‌توان از آن به عنوان یک آرشیو تاثیرگذار استفاده کرد.

7. Native French Speech Podcast

سطح: متوسط / پیشرفته

دوست دارید راه میانبری را برای یادگیری سریع فرانسوی پیدا کنید و به جنبه‌های مختلف آن مسلط شوید؟ این پادکست برای شما برنامه‌های ویژه‌ای دارد! NFSP بطور ویژه‌ برای افرادی طراحی شده است که دوست دارند به مهارت‌های زبانی تسلط پیدا کنند و بطور موثر و بهینه‌ای این موارد را یاد بگیرند. گوش دادن به حرف زدن افراد محلی شما را در معرض موضوعات مختلفی اعلم از رویدادهای حال حاضر و اتفاقات رخ داده پیرامون فرانسه قرار خواهد داد.

8. French BlaBla

سطح: مبتدی / متوسط

هدف طراحی این پادکست این است که زبان آموز را از ساختار محدود و خشک کلاس درس بیرون بکشد. به همین علت، این پادکست به شما یاد می‌دهد که چگونه با استفاده از واژگان پر استفاده در زندگی روز مره بتوانید مثل افراد محلی صحبت کنید. کارولین، میزبان این پادکست، یک فرانسوی زبان است و همین کافی است که به گفته‌های او مطمئن شوید.

9. Lost in France

سطح: مبتدی

این پادکست موارد بنیادی زبان فرانسوی را در فرمتی ساده و راحت به زبان آموزان آموزش می‌دهد. Lost in France موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهد؛ مواردی چون عبارات پایه و پر تکرار فرانسوی، نحوه‌ی صرف افعال، ماهها و روزها و عبارات مرتبط با هواشناسی. اپیزودها کوتاه هستند و هر کدام 5 دقیقه زمان دارند.

10. The Fluent Show

سطح: مبتدی / متوسط / پیشرفته

این پادکست از جمله ابزارهای بسیار ضروری در فرآیند یادگیری فرانسوی میتواند تلقی شود. جدا از اینکه به شما فرانسوی را مستقیم یاد می‌دهد، این پادکست به شما می‌فهماند که یادگیری یک زبان جدید به چه معنی است. کریستین و لیندزی، میزبانان این پادکست، رویکردی مستقل و خلاقانه برای آموزش مهارت‌های زبانی دارند و آن را به شیوه‌ای مدرن به زبان آموزش یاد می‌دهند.

فریده حجازی farideh-hejazi.ir

نام نویسی دوره سطح A1زبان فرانسه

به اطلاع می رساند شروع دوره استاندارد آموزش وتدریس سطح A1 زبان فرانسه باتوجه به متون استانداردازسطح مبتدی به بالا درموسسه زبان پارساآموزان شیراز درحال

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه

نام نویسی دوره چت زبان فرانسه درموسسه زبان پارسا آموزان شیراز درحال برگزاری می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09173162644-09173117546تماس حاصل فرمایید.

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فریده حجازی مدرس حرفه ای زبان فرانسه در شیراز ، برای آموزش زبان فرانسه در شیراز با ما تماس بگیرید.

farideh-hejazi.ir فریده حجازی