۸ منبع رایگان یادگیری زبان فرانسه

با یک راهنمای یادگیری زبان فرانسه در خدمت شما هستم.زبان فرانسه یکی از زبان‌های رایج و محبوب در دنیا است که برای گردشگری، تحصیل، کار و فرهنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما چگونه می‌توان زبان فرانسه را به صورت خودآموز و رایگان یاد گرفت؟ در این مقاله به شما ده منبع آموزش زبان فرانسه رایگان را معرفی می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها برای تقویت مهارت‌های خود استفاده کنید.

من فریده حجازی هستم و دوره های حرفه ای آموزش زبان فرانسه را با کمک و همکاری تیم مدرسان برگزار می کنم در این مطلب می خواهم ۸ منبع خوب یادگیری زبان فرانسه را به شما معرفی کنم این منابع آموزشی همگی رایگان هستند. در ضمن ویدیوهای کوتاه نمونه آموزش زبان فرانسه به صورت رایگان در اختیار شماست

فهرست منابع رایگان آموزش فرانسه

۱. Duolingo

Duolingo یک برنامه آموزش زبان محبوب و رایگان است که با استفاده از تمرینات تعاملی و بازی‌وار، شما را در یادگیری لغات، دستور زبان، تلفظ و شنیداری زبان فرانسه یاری می‌کند. شما می‌توانید سطح خود را انتخاب کنید و هدف‌های روزانه خود را تعیین کنید. همچنین می‌توانید با دیگر کاربران Duolingo رقابت کنید و امتیاز بگیرید.

۲. France Culture

France Culture یک رادیو فرهنگی و علمی فرانسوی است که برنامه‌های متنوع و جذابی در زمینه‌های مختلف از جمله ادبیات، تاریخ، سینما، فلسفه، علوم اجتماعی و غیره پخش می‌کند. شما می‌توانید به صورت زنده یا پادکست به برنامه‌های France Culture گوش دهید و در عین لذت بردن از محتوای جالب، مهارت شنیداری خود را در زبان فرانسه بهبود بخشید.

۳. TV5Monde

TV5Monde یک شبکه تلویزیونی فرانسوفون است که برنامه‌های خبری، سرگرمی، ورزشی، هنری و فرهنگی را در سطح جهان پخش می‌کند. شما می‌توانید به صورت آنلاین به برنامه‌های TV5Monde نگاه کنید و همچنین از بخش «آموزش» سایت آن بهره ببرید. در این بخش، شما می‌توانید به تمرینات شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری دست پیدا کنید و سطح خود را از A1 تا B2 ارزیابی کنید.

۴. Français Authentique

Français Authentique یک سایت و پادکست آموزش زبان فرانسه است که توسط Johan Tekfak، یک مدرس حرفه‌ای زبان فرانسه، اداره می‌شود. این سایت به شما کمک می‌کند تا زبان فرانسه را به صورت طبیعی و بدون تلاش یاد بگیرید. شما می‌توانید به پادکست‌های Johan گوش دهید که درباره موضوعات روزمره و جذابی صحبت می‌کند و همچنین از منابع دیگر سایت مانند ویدئوها، مقالات، دوره‌ها و کتاب‌های الکترونیکی استفاده کنید.

۵. Français avec Pierre

Français avec Pierre یک سایت و کانال یوتیوب آموزش زبان فرانسه است که توسط Pierre، یک فرانسوی زبان و Noemi، یک اسپانیایی زبان، ایجاد شده است. این دو به شما نشان می‌دهند که چگونه می‌توانید زبان فرانسه را با شادی و انگیزه یاد بگیرید. آن‌ها ویدئوهای جالب و آموزنده‌ای درباره گرامر، لغات، تلفظ، فرهنگ و زندگی در فرانسه تولید می‌کنند که شما می‌توانید به راحتی با زیرنویس فارسی یا انگلیسی دنبال کنید.


۶. Bonjour de FranceBonjour de France

یک مجله آموزش زبان فرانسه است که به صورت رایگان در اینترنت منتشر می‌شود. این مجله شامل مقالات، تمرینات، بازی‌ها، تست‌ها و فعالیت‌های مختلف برای همه سطوح از A1 تا C2 است. شما می‌توانید با انتخاب سطح خود به بخش‌های مختلف مجله دسترسی پیدا کنید و مطالب جذاب و کاربردی را بخوانید و تمرین کنید.

۷. Podcast Français FacilePodcast Français Facile

 یک سایت آموزش زبان فرانسه است که شامل پادکست‌ها، داستان‌ها، گفتگوها، تمرینات شنیداری و خوانداری، درس‌های گرامر و لغات و غیره است. شما می‌توانید به صورت رایگان به منابع سایت دسترسی داشته باشید و همچنین فایل‌های صوتی و نوشتاری را دانلود کنید. سطح بندی منابع از A1 تا B2 است.


۸. Le Point du FLE

Le Point du FLE یک سایت منبع آموزش زبان فرانسه است که به شما لینک‌های مفید برای یادگیری زبان فرانسه را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید بر اساس سطح، مهارت، منطقه جغرافیایی و نوع منبع جستجو کنید و به صورت رایگان از  لینک استفاده کنید.