آشنایی با زبان فرانسه

آشنایی با زبان فرانسه;

 

زبان فرانسه  پس از زبان های اسپانیایی و پرتغالی سومین زبان پرگویش و از خانواده ی زبان های رومی است. همچنین زبان فرانسه در کنار زبان انگلیسی تنها زبانی است که می توان در تمام کشورهای جهان یاد گرفت. کشور فرانسه دارای بزرگترین شبکه ی موسسات فرهنگی در خارج است که زبان فرانسه را به بیش از ۷۵۰۰۰۰نفر آموزش می دهد. جمعا حدود ۱۲۸ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند اما تنها ۶۷ میلیون نفر آنان گویش وران مادری این زبان هستند . با این حساب از لحاظ تعداد گویش و روان مادری , زبان فرانسه رتبه ی هجدهم در جهان را داراست اما از لحاظ گویش روان روزمره رتبه ی نهم را دارد . زبان فرانسه , زبان رسمی ۲۹ کشور است و می توان گفت پیش از جنگ جهانی دوم بخصوص در زمینه هایی مثل دیپلماسی ,تجارت و حمل و نقل زبان بین المللی مورد استفاده بوده است. در کشور ما از دیرباز زبان فرانسه آموزش داده می شده و در دوره قاجار به عنوان زبان دوم بعد از فارسی بکار می رفته است. در سالهای اخیر نیز استقبال فراوانی از این زبان بعمل آمده است و دانشگاهها و موسسات خصوصی و غیر خصوصی زیادی به آموزش زبان فرانسه می پردازند.

اهمیت یادگیری زبان فرانسه

 

یافتن شغل مناسب

زبان فرانسه می تواند زبانی برای یافتن شغلی مناسب باشد. صحبت کردن به زبان انگلیسی و فرانسه ابزاری برای افزایش شانس کار در بازار بین المللی است. دانستن زبان فرانسه درهای کارخانه ها و شرکت های فرانسوی در فرانسه و دیگر کشورهای فرانسوی زبان همچون کانادا،بلژیک و سوئیس و قاره ی آفریقا را به روی متقاضیان باز می کند.

زبان فرهنگی

زبان فرانسه یک زبان فرهنگی است. فرانسه زبان حقوق ،معماری، هنرهای تجسمی ،مد و رقص است.دانستن زبان فرانسه دسترسی داشتن به ورژن اصلی کتاب های ادبی فرانسه و همچنین به سینما و آهنگ های فرانسه هست. فرانسه، زبان ویکتورهوگو ،مولییر،ادیت پیاف ،ژان پل سارتر،الن دولون و دیگربزرگان است.

زبان سفر

فرانسه کشوری است که بیش از ۷۰میلیون در سال بازدید کننده و مسافر دارد. با دانستن زبان فرانسه دیدن پاریس و تمام مناطق فرانسه از ساحل لاجوردی گرفته تا کوه های آلپ و همچنین شناخت فرهنگ و هنر زندگی لذت بخش می شود. زبان فرانسه همچنین به هنگام بازدید از دیگر کشورها مانند آفریقا، سوئیس،کانادا و موناکو و…می تواند به کمکتان بیاید و مسافرت را برای شما به یاد ماندنی کند.

زبان دانشگاهی

زبان فرانسه زبانی برای تحصیلات عالیه در دانشگاه های فرانسوی زبان است.مکالمه به زبان فرانسه به ادامه ی تحصیلات دانشگاهی در فرانسه و در دانشگاه های مشهورو یا مدرسه های بزرگ تجاری و مهندسی و همچنین دانشگاه های اروپا و جهان موثر است. دانش آموزان پس از تسلط به زبان فرانسه می توانند از دولت های فرانسوی برای ادامه ی سومین دوره ی تحصیلی در فرانسه در تمام رشته های تحصیلی بورسیه و یا دیپلم بین المللی بگیرند.

زبان ارتباطات بین الملل

زبان فرانسه علاوه بر زبان کارو درآمد، زبان رسمی در ایالات متحده ،اتحادیه ی اروپا کمیته ی بین المللی المپیک ،صلیب سرخ و دیگر مراجع قضایی است .فرانسه ،زبان سه شهر آموزشی اروپایی :استراسبورگ ،بروکسل و لوگزامبورگ است.

زبانی شیرین و لذت بخش برای یادگیری

یادگیری زبان فرانسه آسان است .متدهای زیادی برای یادگیری فرانسه وجود دارد که  یادگیری آن را برای بچه ها و بزرگسالان لذت بخش می کند.همچنین می توان با صحبت و تمرین مداوم به سطح مناسب برای گفتگو و مکالمه رسید.

زبان عشق و روح

یادگیری زبان فرانسه لذت آموختن زبانی زیبا، غنی وخوش آهنگ یا همان زبان عشق است.فرانسه همچنین زبانی است که به فکرو ذهن ساختار می بخشد و روح انتقادی را در مکالمات و بحث ها پیشرفت می دهد.

زبان مدیا و رسانه

پس از انگلیسی و آلمانی، فرانسه سومین زبان مهم در اینترنت است. درک و فهم فرانسه راه جدیدی را برای ارتباط با تمام قاره ها می گشاید که ازطریق رسانه های بین المللی بزرگ به زبان فرانسه همچون تیوی ۵،رادیوی بین المللی فرانسه ،فرانسه ۲۴میسر می شود.

زبانی خلاق

فرانسه معمولا در صحنه ی تئاتر صحبت می شود. کارگردانان و اساتید صحنه ها را به زبان فرانسه برگزار می کنند و کارآموزان را برای فستیوال های فرانسه زبان تئاتر آماده می کنند. یادگیری زبان فرانسه به کودکان نیز کمک می کند تا به هنگام بازی در مقابل جمع به خود اعتماد به نفس داشته باشند . دانش آموزان همچنین فرانسه را از طرق آهنگ و ترانه های دلنشین و شناخت خوانندگان دیروز و امروز می آموزند.

با بکارگیری سیستم آموزش زبان گلدفیش می توان از مزایای ذکر شده ی زبان فرانسه  به نحو مطلوب بهره برد.

آموزش زبان فرانسه در گلدفیش

هدف سرویس آموزش زبان فرانسه ی گلدفیش آسان سازی و لذت بخش کردن یادگیری این زبان است.در این سیستم سعی شده است از امکانات به روز آموزشی بهره گرفته شود تا زبان آموزان به راحتی بتوانند با کمک متدهای نوین آموزشی زبان فرانسه را به بهترین نحو یاد بگیرند. درسیستم آموزشی گلدفیش به تمرین و تکرار تاکید بسیاری شده است .چراکه یکی از راههای یادگیری زبان تکرار کلمات و لغاتی است که زبان آموز برای بار اول آموخته است و به این دلیل ما نیز سعی کرده ایم لغات جدید را به همراه صوت و تصویر به شما آموزش دهیم تا با تمرین مکرر آنها از ذهن فراموش نشوند