چرا دانستن زبان فرانسه حائز اهمیت است ؟

آموزش زبان فرانسه و یادگیری آن همانند زبان انگلیسی همواره از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است وافراد با دلایل و انگیزه های مختلفی همچون ادامه تحصیل ، مهاجرت ، تجارت و کسب و کار ، مسافرت تفریحی یا کاری و دلایلی دیگر باعث فراگیری این زبان شده است

دراین مطلب قصد داریم  اهمیت یادگیری زبان فرانسه را به شما نشان دهیم و اشاره نماییم :

در این دنیای امروزی دانستن تنها یک زبان خارجی کافی نیست . افرادی که قادر هستن به چندین زبان خارجه صحبت کنند مسلما موقعیت های کاری بیشتر و بهتری را در کشور خود و در سطح بین الملل خواهد داشت

کشور فرانسه بعنوان پنجمین قدرت اقتصادی جهان ، دارای مراکز بزرگ و معتبر تجاری در سراسر جهان میباشد.

درنتیجه افرادی که به زبان فرانسوی تسلط دارند شانس بیشتری برای جذب شدن در شرکت های فرانسوی را در سطح بین المللی خواهند داشت .

درحال حاضر 200 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان فرانسه صحبت میکنند و این زبان ، زبان رسمی و اداری 68 کشور ازجمله : بلژیک ، سوییس ، موناکو ، کانادا ، ماداگاسکار ، بلغارستان ، لبنان ، مراکش ، تونس و ...می باشد.

طبق توافق دولت کانادا و ایالت کبک ، این استان به تنهایی می تواند مهاجران را گزینش و انتخاب کند و اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق کبک بسیار آسان تر از اقدام به مهاجرت از طریق دولت فدرال است .

زبان فرانسه زبان بین المللی آشپزی ، مد ، تئاتر ، هنرهای تصویری و معماری میباشد.

کشور فرانسه ، نخستین انتخاب و مقصد توریست ها میباشد و سالانه حدود 70 میلیون توریست از کشور فرانسه دیدین می کنند .

یادگیری زبان فرانسه ، به یادگیری زبان فلسفه و ادبیات کمک میکند ، زبان فرانسه " زبان روشنفکران است " زبان فرانسه  به فلسفه ای اشاره دارد که ایده و تفکر حوق بشر را درجهان پایه ریزی کرده است  . زبان افکار بزرگانی چون دکارت ، ساتر و دریدا و دانشمندان بزرگی همچون ماری کوری و پییر لویی پاستور و دیگر میباشد.

برخلاف باور عمومی که زبان فرانسه سخت است زبان هیجان انگیزی در طول دوره یادگیری میباشد . این زبان به سبب شیوایی و ملودیک بودن نزد کودکان نیز بسیار محبوب است .